Connect with us

SMART

5 powodów, dla których warto zamienić tradycyjny zegarek na smartwatch

Opublikowano

dnia

Coraz więcej osób docenia zalety posiadania wielofunkcyjnych zegarków. Smartwatch to już nie tylko technologiczna ciekawostka, ale nieodzowne narzędzie komunikacji, towarzysz naszych treningów i wycieczek. Poznaj powody, dla których warto wybrać inteligentny zegarek.

 

  1. Połączenie ze smartfonem

Rozmawiasz przez telefon, odczytujesz SMS-y, jednocześnie sprawdzając pocztę i media społecznościowe? Takie możliwości daje ci smartwatch, dzięki temu, że łączy się z telefonem komórkowym za pośrednictwem technologii Bluetooth. Dedykowana aplikacja pozwala mieć również dostęp do prognozy pogody.

 

  1. Wymienne cyferblaty i personalizacja

Znudził Ci się widok tarczy Twojego zegarka? W każdej chwili możesz mieć inną, dopasowaną do twojego stylu, okazji czy nastroju tarczę. Niektóre do złudzenia przypominają klasyczne zegarki. Dodatkowo do niektórych modeli dopasowujesz wymienne paski, jak w przypadku smartwatcha Maxcom FW46 Xenon, który sprzedawany jest z dwoma w zestawie.

 

  1. Monitorowanie treningu

Jednym z istotnych powodów, dla których warto korzystać z inteligentnego zegarka, są jego rozbudowane funkcje treningowe. Do wyboru masz kilka gotowych opcji. Aby ćwiczyło się jeszcze przyjemniej, możesz sterować muzyką i ćwiczyć we własnym rytmie. Smartwatche stworzone z myślą o sportowcach mają moduł GPS, który pozwala na projektowanie trasy biegu czy jazdy na rowerze. Uprawiasz piesze wycieczki czy nordic walking? Funkcja krokomierza pozwoli kontrolować osiągi.

 

  1. Sen pod obserwacją

Zdarzają ci się bezsenne noce? Funkcja automatycznego monitorowania snu wykonuje analizę jakości i czasu jego trwania. Smartwatch zarejestruje też całkowity czas snu oraz fazy ruchu i spokojnego snu, aby oceniać i poprawiać jakość twojego odpoczynku.

 

  1. Zdrowie pod kontrolą

Podczas porannego joggingu możesz kontrolować rytm serca, temperaturę ciała oraz sprawdzać ilość spalanych kalorii. Smartwatch Maxcom poinformuje cię też, gdy coś niepokojącego będzie działo się z twoim zdrowiem, dzięki funkcji EKG i pomiarowi ciśnienia. Dodatkowo, przez 24 godziny specjalne sensory mierzą temperaturę twojego ciała, a pulsoksymetr w zegarku monitoruje poziom wysycenia krwi tlenem. Możesz też dodać w aplikacji swoich bliskich i wymieniać się pomiarami wykonanymi smartwatchem.

 

Polska marka Maxcom posiada bogatą ofertę urządzeń z kategorii wareables, z którymi można zapoznać się tutaj.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT