Connect with us

INNE

5 ważnych elementów dobrego powerbanku

Opublikowano

dnia

– Artykuł sponsorowany –
Nie wyobrażam sobie wyjazdów bez powerbanku pod ręką. Szczególnie gdy jest to wyjazd, na którym nie mamy możliwości podłączenia się do prądu i naładowania telefonu. A doskonale wiemy, że codzienne ładowanie smartfona to już konieczność. Jestem posiadaczką powerbanku od dobrych 8 lat. W tym czasie wyrobiłam sobie pewne zdanie na ten temat i chciałam się podzielić wskazówkami, na co zwrócić uwagę wybierając powerbank dla siebie lub na prezent.

Opowiem Ci o pięciu, według mnie najważniejszych, kwestiach podczas wyboru powerbanka. Jeśli chcesz od razu porównać aktualnie dostępne na rynku modele, to polecam przeglądnąć ranking najlepszych powerbanków.

Pojemność baterii

To jeden z najważniejszych czynników. Mierzona w miliamperogodzinach (mAh), pojemność określa, jak długo powerbank będzie w stanie ładować nasze urządzenia. Dla użytkowników smartfonów idealnym wyborem będzie powerbank o pojemności 10 000 – 20 000 mAh. Natomiast jeśli dużo podróżujesz z laptopem, to wybierz model o większej pojemności, nawet do 30 000 mAh.

Waga i rozmiar

Kolejne istotne parametry, zwłaszcza podczas podróży. Lekki i kompaktowy powerbank łatwo zmieści się w torbie czy plecaku, nie obciążając nadmiernie bagażu. Pamiętaj jednak, że mniejsze urządzenia zazwyczaj mają mniejszą pojemność, więc należy znaleźć odpowiedni balans między wygodą a funkcjonalnością – i oczywiście wróć do punktu pojemności, jakiej potrzebujesz.

Szybkość ładowania

Aspekt, który może mieć duże znaczenie, szczególnie podczas intensywnych dni w podróży służbowej. Powerbanki wyposażone w technologię szybkiego ładowania (Quick Charge, Power Delivery) mogą naładować urządzenia znacznie szybciej, co jest nieocenione, gdy na ładowanie urządzenia masz bardzo ograniczony czas.

Liczba i rodzaj portów

To kolejna kwestia do rozważenia. Powerbanki z wieloma portami USB pozwalają na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, co jest szczególnie przydatne jeśli oprócz smartfona czy tableta masz jeszcze zegarek. Weź to pod uwagę, ile urządzeń posiadasz.

Dodatkowe funkcje

Również decydujący czynnik. Wbudowane latarki, wskaźniki poziomu naładowania baterii czy wodoodporność to tylko niektóre z dodatków, które mogą okazać się przydatne w różnych sytuacjach. Ja bardzo sobie cenię latarkę, która nie raz uratowała sytuację w czasie pobytu pod namiotem.

Podsumowując, wybór odpowiedniego powerbanku zależy od indywidualnych potrzeb i charakteru podróży. Zwróć uwagę na pojemność, wagę, szybkość ładowania, liczbę portów oraz dodatkowe funkcje, aby zapewnić sobie komfort i pewność, że urządzenie będzie zawsze gotowe do działania i w zupełności wystarczy do naładowania wszystkich Twoich urządzeń.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT