Connect with us

INNE

6 rzeczy, przez które twój komputer jest wolniejszy od ślimaka

Opublikowano

dnia

Czy twój komputer zwalnia? Czy łatwiejsze jest przenoszenie gór niż wielozadaniowość w Twoim komputerze? Oto 6 możliwych przyczyn, które mogą tłumaczyć słabą wydajność komputera.

#1. Mała ilość pamięci RAM

RAM (Random Access Memory – pamięć swobodnego dostępu) jest kluczową częścią komputera. Jeśli twój komputer nie ma go wystarczająco dużo, zaczyna zwalniać. Ponieważ aplikacje i programy stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, twój komputer wymaga więcej pamięci RAM niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku braku wystarczającej ilości tej pamięci, dysk twardy próbuje wypełnić tę lukę i powoduje gorsze działanie systemu.

Co robić?

Zwiększ pamięć RAM komputera i zobacz, czy to pomogło.

#2. Niepotrzebne oprogramowanie

Spójrz, darmowy program do pobierania wideo! Muszę go mieć!

Nasza obsesja na punkcie darmowego oprogramowania w Internecie jest jednym z największych czynników, które zapychają nasze komputery i sprawiają, że działają wolniej.

Co robić?

To proste. Pozbądź się oprogramowania, z którego korzystasz rzadko lub wcale.

#3. Zbyt wiele aplikacji z autouruchamianiem

Istnieje kilka aplikacji uruchamianych wraz ze startem komputera. Są to tak zwane aplikacje startowe, które zjadają zasoby zasoby systemowe jak szalone. Podczas, gdy większość z nich może być konieczna, muszą być używane wtedy, kiedy jest to potrzebne. Zupełnie, jak podczas mycia zębów. W momencie, kiedy sięgasz po szczoteczkę do zębów i pastę, z kranu leci woda.

Co robić?

Naciśnij klawisz Windows + R. Wpisz msconfig. Odznacz programy, które nie muszą być uruchamiane razem z komputerem.

#4. Brak defragmentacji

Powolny komputer, w większości przypadków, jest pofragmentowanym komputerem. Fragmentacja ma miejsce za każdym razem, gdy plik jest zapisywany, modyfikowany lub usuwany. Teraz wszystkie takie zmiany są zapisywane małymi bitami na dysku twardym. Teraz te bity niekoniecznie są umieszczane w sposób ciągły i logicznie uporządkowany. Tak więc, gdy chcesz uzyskać dostęp do zmodyfikowanego pliku, komputer uruchamia wyszukiwanie w losowych lokalizacjach, co wpływa na jego wydajność.

Co robić?

  • Przejdź do Start → Panel sterowania → System i zabezpieczenia. Pojawi się okno Narzędzia administracyjne.
  • Kliknij Defragmentuj swój dysk twardy. Pojawi się okno dialogowe Defragmentator dysku.
  • Kliknij przycisk Analizuj dysk.
  • Po zakończeniu analizy kliknij przycisk Defragmentuj dysk.
  • Kliknij Zamknij i gotowe!

#5. Kopanie kryptowalut

Kryptowaluta to forma wirtualnych lub cyfrowych pieniędzy, które używają kryptografii dla bezpieczeństwa. Aby wygenerować (wydobywać) tę walutę, wymagana jest moc obliczeniowa komputera. Przechwytywanie kryptowaluty (lub włamanie kryptowalutowe lub złośliwe oprogramowanie kryptowalutowe ) to tajne użycie mocy obliczeniowej twojego komputera do generowania kryptowaluty bez Twojej zgody lub wiedzy.

Jeśli komputer jest używany do kopania kryptowalut, zacznie wykazywać oznaki słabej wydajności i opóźnienia w reakcji. Twoje połączenie z Internetem może zwolnić, a wentylator procesora może działać szybciej niż normalnie lub wydawać nietypowe dźwięki.

Co robić?

Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe, które może blokować dostęp do stron internetowych zagrożonych skryptami kopiącymi kryptowaluty.

#6. Malware

Malware, czyli złośliwe oprogramowanie to wszystko, co definiuje wirusy, konie trojańskie, robaki, oprogramowanie szpiegujące, oprogramowanie reklamowe, rootkity itp. Nie tylko te złośliwe programy stanowią ogromne zagrożenie dla danych osobistych, ale także wpływają na wydajność komputera. Wykonują niechciane operacje w zainfekowanym komputerze, co czyni go niesamowicie powolnym, a czasem zupełnie niefunkcjonalnym.

Co robić?

Ponownie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe z wielowarstwową ochroną. Powinno być w stanie blokować wszelkiego rodzaju złośliwe oprogramowanie oraz zainfekowane i złośliwe witryny.

Jak Quick Heal może pomóc

Quick Heal PCTuner jest rozwiązaniem z jednym kliknięciem dla powolnych komputerów. PCTuner zwiększa wydajność systemu, pozbywając się niepotrzebnych plików, wyłączając niepotrzebne programy startowe i defragmentując dysk twardy.

W przypadku problemu ze złośliwym oprogramowaniem, Quick Heal Total Security oferuje wielowarstwową ochronę przed takimi zagrożeniami. Dobra wiadomość jest taka, że ​​PCTuner jest wbudowaną funkcją Quick Heal Total Security. Krótko mówiąc, masz z sobą kompletny pakiet zabezpieczeń, który nie tylko chroni Twój komputer, ale także zapewnia jego maksymalną wydajność.

Facebook

Poczytaj o IOT