Connect with us

SMART

Opublikowano

dnia

 

Do tej pory chcąc uchwycić pełny obraz pomieszczenia monitorowanego potrzebne były co najmniej 4 różne kamery. Było to rozwiązanie bardzo kosztowne, a sam montaż takiego systemu monitoringu wymagał dużych nakładów czasu i pracy. Na ratunek rynkowi przybył jednak Smanos ze swoimi urządzeniami typu Smart Home. Jednym z nich jest innowacyjna kamera UFO. Jak się nazywa – tak wygląda, a czym się wyróżnia?

UFO posiada specjalny panoramiczny obiektyw Full HD typu rybie oko, co pozwala jej nagrywać całe otoczenie w 360°, tym samym zastępując kilka kamer IP. Pięciometrowy kabel zasilający umożliwia swobodny montaż urządzenia w odpowiednim miejscu. Można je umieścić na płaskiej powierzchni (np. na biurku albo na ścianie), by uzyskać kąt widzenia 180° lub przymocować do sufitu i cieszyć się widokiem każdego zakamarka pokoju. Wbudowany mikrofon dodatkowo daje możliwość podsłuchu tego, co dzieje się w otoczeniu kamery, a także pozwala porozumieć się dwukierunkowo z domownikami lub potencjalnym intruzem w jakości HiFi.

Ciekawą i przydatną funkcjonalnością jest tryb nocny. Obraz w trybie nocnym jest rozjaśniony i bardzo wyraźny nawet, jeśli w pomieszczeniu było kompletnie ciemno w momencie nagrywania.

Co ważne, nagrania można zapisywać w dwóch miejscach. Do wyboru jest instalacja karty microSD o pojemności do 64GB we wbudowany slot lub zapis w chmurze. Pierwsza opcja jest prawie darmowa (użytkownik musi jedynie kupić kartę), natomiast za drugą trzeba zapłacić.

Bardzo praktyczną funkcjonalnością jest integracja z aplikacją na Androida i iOSa, która pozwala skonfigurować i kontrolować urządzenie oraz zarządzać nagraniami. Dodatkowe zabezpieczenie danych poprzez konieczność sprawdzenia odcisku palca zapobiega dostępowi do aplikacji przez osoby trzecie. Użytkownik zaś dzięki swojemu smartfonowi może na żywo podglądać co dzieje się pod jego nieobecność w domu, dzięki podłączeniu kamery do domowego WiFi.

Kamery UFO można używać samodzielnie lub z innymi urządzeniami Smart Home dzięki integracji z systemem Z-Wave. Podłączając urządzenie do reszty zestawu firmy Smanos, UFO zyskuje nowe możliwości. Oprócz nagrywania obrazu i dźwięku, rejestruje też dane pozyskane przez czujnik ruchu czy światła.

Cena jednego urządzenia Smanos UFO to około 750 zł. W porównaniu do kosztu całego zestawu tradycyjnego monitoringu nie jest to dużo.

Kwestia finansowa, jak i ogromna funkcjonalność pojedynczej kamery czyni ją niezwykle atrakcyjną alternatywą dla dobrze znanych kamer IP. Staje się przez to rzeczą niemalże niezbędną w nowoczesnym i inteligentnym domu.

Facebook

Poczytaj o IOT