Connect with us

INNE

Airlive Smart Life IOT Smart Home Kit

Opublikowano

dnia

Poczucie bezpieczeństwa w domu jest koniecznością i nie bierze się znikąd. W dzisiejszych czasach wybór klasycznych alarmów nie jest zbyt duży, dlatego warto pomyśleć nad nowoczesną alternatywą w postaci inteligentnych produktów. Korzystanie z urządzeń Smart Home od Airlive może nie tylko podnieść poziom bezpieczeństwa w domu, ale także zautomatyzować wiele rzeczy, dzięki stacji centralnej, którą możesz mieć zawsze pod kontrolą gdziekolwiek jesteś, korzystając z aplikacji mobilnej.

 

Technologia Z-wave

Zaleta produktów z zestawu Airlive Smart Life IOT Smart Home to nie tylko możliwość centralnego zarządzania systemem zdalnie z telefonu, ale także to, że do istniejącej sieci można dodawać więcej inteligentnych urządzeń poprzez wykorzystanie technologii Z-Wave. Jest ona wystarczająco bezpieczna, dzięki wykorzystaniu 128-bitowego szyfrowania.

Elementy Zestawu

Arlive Z-Wave Plus ma wbudowane Wi-Fi (802.11n) oraz gniazdo do połączeń sieciowych RJ-45. Wyposażona jest też w syrenę alarmową, którą można prosto przygotować do działania poprzez podłączenie do niej każdego czujnika Airlive. Klasyczne alarmy nie posiadają Wi-Fi ani złącz RJ-45, dlatego trudne, a czasem wręcz niemożliwe jest zintegrowanie ich z istniejącą siecią domową.

Zarządzanie bramą i podłączonymi czujnikami Z-Wave Plus jest kontrolowane przez aplikację mobilną dostępną na systemy iOS i Android. Może ona kontrolować aż do ośmiu bram naraz. To całkiem sporo w porównaniu do typowych alarmów, które często wymagają do tego kilku różnych aplikacji. Korzystając z tej od Airlive, użytkownicy mogą mieć dostęp do centralnej bramy i odbierać z niej wiadomości (opieka rodzicielska).

 

Dzięki zestawowi Smart Life można zautomatyzować i zabezpieczyć cały dom, na przykład poprzez połączenie czujnika ruchu lub czujnika 3 w 1 z inteligentnym gniazdkiem. Wszystko można bardzo łatwo ustawić w jeden z trzech trybów: Otoczenia, makro lub oba jednocześnie. Każdy z czujników jest zasilany standardowymi akumulatorami, ale dzięki energooszczędnej technologii Z-Wave żywotność baterii jest naprawdę długa.

Możliwości ustawień

Tryb otoczenia lub makro może wyglądać następująco: Gdy czujnik ruchu się uruchomi, włącza się światło, a na telefon właściciela wysyłana jest wiadomość o tym fakcie. Włączanie światła można także ustawić w tryb automatyczny, który powoduje zapalenie żarówek, gdy czujnik wykryje, że w pomieszczeniu jest coraz ciemniej. Urządzenia i aplikacje Airlive Smart Life oferują wiele opcji i różnych kombinacji. Inteligentne gniazdo może służyć również jako wzmacniacz sygnału Z-Wave, wykorzystując technologię MESH, a także mierzyć zużycie energii. Standardowe alarmy takich funkcji nie posiadają.

 

Inną ważną zaletą Airlive Smart Life jest wykorzystanie jednego z głównych standardów IoT (technologia Z-Wave). Oznacza to, że do całego systemu można dołączyć do 232 urządzeń różnych producentów (niektóre tylko wymagają integracji). Typowe alarmy wykorzystują własną architekturę do ograniczania ilości podłączonych produktów i nie pozwalają na łączenie sprzętu różnych producentów.

Do sieci Airlive Smart Life Network można także dodawać kamery IP, takie jak Smart Cube 300W i dołączać strumień na żywo z kamery wprost do aplikacji, do której możliwe jest podłączenie do czterech kamer Smart Cube. Używając zwykłego alarmu i jego oprogramowania dodać można tylko jedno urządzenie nagrywające, przez co nie ma się kontroli nad wszystkim w jednym miejscu.

Większa funkcjonalność

Porównując AirLive IoT z powszechnymi alarmami, oczywiste jest, że AirLive IoT ma większą funkcjonalność niż zwykłe alarmy, które są bardziej ograniczone. Z AirLive Smart Life budowanie bezpieczeństwa w domu jest łatwiejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika, a dzięki Z-Wave nowe czujniki lub kamery można łatwo zintegrować z istniejącą siecią, mając pewność, że wszystko będzie działać sprawnie.

 

Ponadto produkty AirLive Smart Life nie muszą być używane tylko w celu ochrony domu. Ze względu na swoje cechy doskonale nadają się również do ochrony małych firm. Można wziąć za przykład piwnicę z winami. Jej właściciel może mieć zapewnione bezpieczeństwo butelek, jak i transmisję z kamery na żywo oraz informacje o wilgotności i temperaturze w piwnicy. System od Airlive może także automatycznie oświetlać pomieszczenie, gdy wykryje, że ktoś do niego wszedł.

 

Wszystko to powoduje, że produkty Airlive Smart Life zostały oznaczone jako IoT 2.0. Są zatem drugą generacją Internetu Rzeczy.

Facebook

Poczytaj o IOT