Connect with us

WIEDZA IOT

Alternatywa dla UniFi! Każdy może mieć najszybsze Wi-Fi

Opublikowano

dnia

Seria punktów dostępowych Zyxel Wi-Fi 6, alternatywa dla UniFi, odnosi ogromny sukces rynkowy

Zyxel wprowadził do sprzedaży zupełnie nową serię punktów dostępowych, które obsługują najnowszy standard Wi-Fi 6, w reakcji na nieustannie rosnące zapotrzebowanie firm i organizacji na szybką bezprzewodową transmisję danych oraz możliwość podłączania większej liczby urządzeń klienckich. Nowe wewnętrzne punkty dostępowe NWA50AX i NWA90AX oraz zewnętrzny punkt dostępowy NWA55AXE odniosły duży sukces sprzedażowy — bez wątpienia również z uwagi na bardzo przystępną cenę w porównaniu ze znacznie droższymi konkurentami.

Nowe punkty dostępowe Zyxel szybko stały się bestsellerem również dlatego, że udostępniają nowoczesną technologię bezprzewodową Wi-Fi 6 (standard 802.11ax) znacznie szerszemu gronu użytkowników. Wszystko, czego potrzeba do przejścia na zaawansowany standard bezprzewodowy, to po prostu wymiana punktów dostępowych na nowe przy zachowaniu dotychczasowego okablowania sieciowego. Zyxel oferuje również rozwiązanie dla instalacji, w których nie można skorzystać z zasilania Power over Ethernet (PoE). W takich scenariuszach każdy z nowych punktów dostępowych Wi-Fi 6 jest dostarczany z odpowiednim zasilaczem (modele NWA50AX i NWA90AX) lub iniektorem PoE (model NWA55AXE przeznaczony do instalacji na zewnątrz budynku). Wszystkie te parametry sprawiają, że nowe punkty dostępowe są atrakcyjną alternatywą dla UniFi.

Zarządzanie siecią w chmurze

Inną cechą, która wyróżnia nowe punkty dostępowe Zyxel NWA50AX, NWA90AX i NWA55AXE, jest możliwość scentralizowanego zarządzania nimi za pośrednictwem chmurowej usługi Nebula. Dzięki temu administratorzy sieci mogą monitorować całą sieć bezprzewodową organizacji i konfigurować każdy punkt dostępowy z dowolnego miejsca i o każdej porze przy użyciu przeglądarki internetowej albo aplikacji na smartfony i tablety.

Maksymalnie uproszczono proces dodawania nowych punktów dostępowych. Wystarczy przeskanować kod QR na urządzeniu za pomocą smartfona, aby szybko i automatycznie powielić ustawienia sieciowe poprzednio zainstalowanych punktów dostępowych. Podstawowa wersja usługi chmurowej Nebula, całkowicie wystarczająca do codziennego zarządzania punktami dostępowymi i sieciami bezprzewodowymi, jest dostępna bezpłatnie. Dzięki temu nowymi punktami dostępowymi Zyxel można zarządzać za pośrednictwem chmury bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych.

Szybkie Wi-Fi wewnątrz i na zewnątrz budynków

Punkty dostępowe NWA50AX i NWA90AX o dyskretnej, kompaktowej konstrukcji zapewniają niezawodną łączność w budynkach i obsługują dużą liczbę urządzeń klienckich. Jedyną różnicą między nimi jest to, że wyższy model NWA90AX ma oprogramowanie układowe z dodatkowymi funkcjami do zarządzania rozległymi sieciami biznesowymi. Oprócz tych dwóch urządzeń nowa seria obejmuje również model zewnętrzny NWA55AXE, który oferuje stopień ochrony IP55 przed kurzem oraz wodą i zapewnia łączność na parkingach, dziedzińcach, w ogrodach oraz innych obszarach pod otwartym niebem. Punkt dostępowy Zyxel NWA55AXE doskonale nadaje się również do tworzenia łączy bezprzewodowych między budynkami przy użyciu technologii Zyxel Smart Mesh.

Kluczowe funkcje nowych punktów dostępowych firmy Zyxel:

  • Obsługa standardu Wi-Fi 6 (IEEE802.11ax/ac/n/g/b/a)
  • Przepustowość do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz
  • Obsługa 8 oddzielnych sieci Wi-Fi z różnymi identyfikatorami SSID
  • Najnowszy standard szyfrowania WPA3-PSK
  • Zarządzanie lokalne lub w chmurze przy użyciu platformy Nebula
  • Łatwa instalacja i konfiguracja
  • Zasilanie Power over Ethernet (PoE)

Aby wesprzeć sprzedaż, Zyxel przygotował kampanię marketingową o nazwie „Alternatywa dla UniFi” z nowymi materiałami wizualnymi i mottem „Just Connect” — po prostu podłącz. Kampania podkreśla łatwość przejścia na zaawansowany standard Wi-Fi 6, uproszczone zarządzanie nowymi punktami dostępowymi za pośrednictwem chmurowej usługi Nebula oraz cenę, która jest znacznie niższa niż w przypadku konkurencyjnych produktów.

Więcej informacji o nowych punktach dostępowych Wi-Fi 6 można znaleźć w witrynie internetowej firmy Zyxel. Nowe urządzenia są już w sprzedaży u dystrybutorów firmy Zyxel.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT