Connect with us

SMART

Aplikacja iRobot HOME – kolejne udogodnienia

Opublikowano

dnia

iRobot – pionier domowej robotyki – prezentuje najnowszą odsłonę aplikacji iRobot Home z kolejnymi funkcjami, które sprawiają, że planowanie sprzątania będzie jeszcze wygodniejsze. Teraz modele iRobot Roomba i Braava będą mogły m.in. samodzielnie szacować dokładny czas sprzątania, czy rozpocząć sprzątanie, gdy oddalimy się od domu.

Wprowadzona w ubiegłym roku platforma iRobot Genius, pozwala na całkowitą personalizację działań robotów odkurzających i mopujących w aplikacji iRobot Home.

Aplikacja, która jest dostępna na telefony z systemami iOS oraz Android, zyskała właśnie kolejną aktualizację, która zapewnia jeszcze większą wygodę użytkowania. Co ważne iRobot Home jest stale rozwijana przez iRobot, dzięki czemu roboty zyskują nowe funkcjonalności.

Roboty gruntownie odkurzające iRobot Roomba oraz gruntownie mopujące iRobot Braava jet m6 mogą teraz zapewnić dodatkowe funkcje automatyzacji takie jak:

  • „Sprzątaj, gdy jestem daleko” – korzystając z usług geolokalizacji telefonu, użytkownicy zyskują możliwość włączenia zdefiniowanej granicy wokół swojego domu. Dzięki temu robot może rozpocząć cykl pracy, gdy daną strefę opuścimy, bądź zakończyć zadanie, kiedy się w niej pojawimy.
  • Szacunkowy czas sprzątania – w najnowszej wersji aplikacji wyświetlany jest czas, który pozostał do momentu zakończenia przez robota jego zadania.
  • Sprzątanie w określonym czasie – jeśli chcemy posprzątać pomiędzy spotkaniami, aby robot nie zakłócał naszej uwagi, staje się to możliwe w robotach wyposażonych w technologię Imprint Smart Mapping, za sprawą funkcji Time Boxed Cleaning. Umożliwia ona ustalenie 15-minutowych odstępów czasu sprzątania (do 45 minut). Wówczas robot będzie pracował przez wskazany czas, a następnie powróci do stacji dokującej.
  • Strefy progów dla Braava jet m6 – umożliwiają robotowi mopującemu Braava jet m6 dotarcie do nowych obszarów. Kiedy użytkownik wskaże na inteligentnej mapie w aplikacji miejsce z wysokim progiem, robot przestanie interpretować go jako przeszkodę, aby dotrzeć do nowego obszaru.

Nowe funkcje aplikacji iRobot Home, dostępne są dla użytkowników na całym świecie poprzez aktualizację oprogramowania.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT