Connect with us

SMART

iRobot jako pierwszy z certyfikatem cyberbezpieczeństwa

Opublikowano

dnia

Roboty odkurzające iRobot Roomba serii j7 uzyskały atest TUV SÜD Cybersecurity Certification (CSC) w zakresie bezpieczeństwa danych dla urządzeń z kategorii IoT.

 

iRobot jako pierwszy na rynku producent robotów sprzątających pozytywnie przeszedł proces weryfikacji zabezpieczania danych użytkownika, który przeprowadziła uznana jednostka certyfikująca TÜV SÜD. Tym samym modele Roomba serii j7 uzyskały atest cyberbezpieczeństwa (CSC), który powstał z myślą o kategorii urządzeń IoT. To kolejna instytucja, która potwierdza wysoką dbałość o bezpieczeństwo danych robotów sprzątających marki iRobot. Rozwój kategorii IoT sprawił, że w naszych domach coraz więcej jest urządzeń, które posiadają lub nawet wymagają łączności z Internetem. Rozwiązanie to daje użytkownikom szereg korzyści, czego doskonałym przykładem są roboty sprzątające. Ich połączenie z domową siecią umożliwia łatwiejsze dostosowanie ustawień do naszych potrzeb, czy uzyskanie informacji o pracy i stanie urządzenia. Dodatkowo, jak w przypadku produktów marki iRobot, możliwa jest zdalna aktualizacja oprogramowania, aby nawet użytkowany już jakiś czas robot zyskiwał nowe funkcjonalności.

Internet Rzeczy daje ogrom korzyści, jednak wiąże się z wątpliwościami w zakresie bezpieczeństwa danych użytkownika. Jeśli gromadzone przez urządzenia informacje są
nieprawidłowo zabezpieczone lub przekazywane w niekontrolowany sposób stronie trzeciej, wówczas mogą być bezprawnie wykorzystywane. Dlatego producent znanych na całym świecie robotów sprzątających Roomba i Braava od lat za jeden z priorytetów uznaje bezpieczeństwo danych użytkowników. Od momentu rozpoczęcia prac nad robotami komunikującymi się poprzez aplikację iRobot Home, traktował tę kwestię z taką samą dbałością jak jakość samego urządzenia oraz efektywność jego pracy. Podejście iRobot do ochrony danych użytkowników znajduje potwierdzenie w testach bezpieczeństwa niezależnych instytucji. Można wymienić tu chociażby najwyższą z możliwych w tym zakresie ocenę w porównaniu zrealizowanym przez niemiecki AV-TEST. Natomiast teraz instytut TÜV SÜD potwierdził, że iRoboty Roomba serii j7 charakteryzują się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa danych i odpornością na cyberataki, czego
dowodem jest atest TUV SÜD Cybersecurity Certification (CSC). TÜV SÜD od wielu lat poddaje weryfikacji i certyfikacji systemy techniczne i urządzenia, pod kątem ich bezpieczeństwa.

Instytucja ta jest świadoma obaw związanych z poziomem zabezpieczeń inteligentnych urządzeń domowych. Znak zgodności CyberSecurity Certified (CSC) jest dla producentów sprzętów z zakresu IoT potwierdzeniem efektywności ich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa danych. Certyfikacje poświadczające ochronę danych w ramach IoT są wyraźnym sygnałem dla świadomych konsumentów, którzy chcą być pewni, że producent sprzętu, który użytkują poważnie podchodzi do zagadnienia cyberbezpieczenstwa i podejmuje odpowiednie kroki, by nie narażać konsumenta na szkody.

iRobot Roomba serii j7

Wraz z robotami odkurzającymi Roomba serii j7 zadebiutował szereg przełomowych rozwiązań. Jednym z najważniejszych jest nawigacja Precision Vision. Umieszczona na zderzaku robota kamera zapewnia jeszcze delikatniejsze obchodzenie się z przeszkodami oraz umożliwia identyfikowanie nawet małych przeszkód. Dzięki temu leżące na podłodze przewody czy nieczystości pozostawione przez zwierzęta nie stanowią zagrożenia. Inteligentna technologia iRobot Genius 3.0 sprawia, że robot jest w stanie poznać preferencje użytkowników i dostosować się do nich, by jeszcze skuteczniej sprzątać dom, np. poprzez zasugerowanie zwiększenia częstotliwości prac w okresie linienia zwierząt. Ponadto w aplikacji iRobot HOME użytkownik może zdefiniować strefę wokół domu, aby Roomba j7 samodzielnie rozpoczęła odkurzanie, gdy domownik ją opuści. Jedną z najważniejszych innowacji iRobot ostatnich lat było wprowadzenie stacji ładująco-czyszczącej Clean Base. Nie mogło jej zabraknąć z robotach Roomba serii j7 (standard w modelu Roomba j7+). Poza standardową funkcją ładowania robota odpowiada ona za opróżnienie jego zbiornika w trakcie lub po zakończonym odkurzaniu. W przypadku robotów Roomba serii j7 została ona zaprojektowana tak, aby byłą bardziej ergonomiczna.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT