RECENZJE
Dogrzewanie klimatyzatorem przez aplikację WiFi
Opublikowano
8 miesięcy temudnia
Autor:
Redakcja
Dogrzewaj się klimatyzatorem przez WiFi
Jesień jest taka w kratkę, że często jeszcze jest za ciepło aby uruchamiać ogrzewanie w całym domu, a jednocześnie noce są na tyle zimne, że budynek się wychładza. Co zrobić aby znaleźć złoty środek na taką sytuację? Polecam dogrzewanie się klimatyzatorem! 🙂 Zapraszam na poradnik pokazujący jak można się dogrzać przy pomocy klimatyzatora ANDE, sterując nim z aplikacji na telefon.
Jak sterować klimatyzatorem przez Wifi?
Do tego niezbędna jest aplikacja AC Freedom dostępna w sklepie Google Play lub App Store.
Jak skonfigurować WiFi w klimatyzatorze ANDE?
Przed dodaniem urządzenia należy zresetować moduł WiFi. Aby to zrobić mamy kilka sposobów:
1) Przez przycisk „HEALTH”
Naciśnij przycisk „Health” 8 razy z rzędu. Usłyszysz sygnał dźwiękowy, który oznacza reset modułu WiFi.
2) Reset przez „Cooling” i „+”
Przytrzymaj przyciski „cooling” i „+” przez sekundy. Urządzenie wyda 8-krotny sygnał dźwiękowy, a następnie 2-sekundowy dźwięk. Oznacza to, że reset WiFi w klimatyzatorze przebiegł pomyślnie.
3) Reset przyciskiem
Można także zresetować moduł poprzez przytrzymacie przycisku resetu przez 8 sekund.
4) Reset przyciskiem „-„
Ostatnią możliwością jest ustawienie temperatury zadanej na pilocie na 16 stopni oraz wciśnięcie przycisku „-” 10 razy w ciągu 5 sekund.
Ja skorzystałam z pierwszego sposobu i uważam, że jest najprostszy 🙂
Łączenie aplikacji z urządzeniem
Po zainstalowaniu aplikacji i zresetowaniu modułu WiFi w klimatyzatorze aplikacja sama nas prowadzi przez kolejne kroki czyli wpisanie hasła do WiFi i połączenie. Po pomyślnym połączeniu urządzenie jest gotowe do działania :
Funkcje w aplikacji
Po udanym parowaniu aplikacji z urządzeniem możemy zacząć korzystanie z aplikacji i sterować urządzeniem. Strona główna aplikacji pokazuje nam dodane urządzenia oraz ich status. Tutaj w przypadku kilku klimatyzatorów możemy je nazwać według pomieszczeń w których się znajdują.
Możemy również szybko uruchomić urządzenie przyciskiem po prawej stronie „on/off”.
Kiedy klikniemy w nazwę urządzenia przechodzimy do informacji o statusie urządzenia oraz temperaturze jaka aktualnie jest w pomieszczeniu.
UWAGA: Aby temperatura w pomieszczeniu była jak najlepiej odczytywana należy trzymać pilot z dala od urządzenia, w miejscu dostępnym, nie narażonym na działanie słońca, ciepła od komputera itp. W pilocie znajduje się dodatkowy czujnik temperatury, który w porozumieniu z czujnikiem w urządzeniu uśrednia temperaturę otoczenia tak aby była jak najbardziej zgodna i rzeczywista.
Podczas gdy urządzenie jest wyłączone mamy możliwość uruchomienia funkcji czyszczenia oraz pozbywania się pleśni. Oznacza to, że urządzenie osusza tacę ociekową aby skraplająca się woda nie stwarzała warunków do rozwoju pleśni.
Po uruchomieniu klimatyzatora pojawiają się nam funkcje takie jak:
Tryb: Tutaj ustawiamy tryb chłodzenia, ogrzewania, osuszanie , wentylator oraz tryb automatyczny.
Prędkość wiatru: Tutaj możemy wybrać czy chcemy aby klimatyzator działał w trybie Automatycznym, Turbo, High, Mid, Low lub cichym Silent.
Umocowanie: Tutaj ustawiamy sposób ruchu klapki – czy ma być nieruchomo, czy ma się ruszać pionowo (góra-dół) czy na boki (prawo-lewo).
Wyświetlacz: Tym przyciskiem włączamy lub wyłączamy wyświetlanie temperatury na urządzeniu.
Health: Uruchamianie funkcji jonizacji
Sen: Ta funkcja wyłącza wyświetlacz oraz wycisza klimatyzator aby ułatwić zasypianie.
ECO: Ta funkcja uruchamia tryb oszczędny.
Krzywa snu: Tutaj możemy ustawić harmonogramy działania klimatyzacji dopasowane do naszego snu – czyli ustawić w jakich godzinach śpimy oraz jaki ma być tryb działania klimatyzatora podczas każdej godziny naszego snu.
Limit poboru mocy: Tutaj możemy ustawić moc działania klimatyzatora. Mamy możliwość ustawienia na ile procent mocy ma działań urządzenie. Pole mamy od 30 do 100%. Dodatkowo w modelu Jupiter+ mamy możliwość podglądu ile energii zużywa działające urządzenie.
Jak ustawić grzanie w klimatyzacji ANDE?
Klimatyzator z automatu ma ustawioną funkcję chłodzenia. Aby to zmienić wystarczy włączyć klimatyzator oraz zmieć tryb pracy na ogrzewanie. Wtedy słoneczko zmienia kolor z niebieskiego na pomarańczowe i strzałkami możemy ustawić pożądaną temperaturę. Klimatyzator będzie wtedy dogrzewał pomieszczenie do uzyskania ustawionej temperatury.
Tak jak w przypadku chłodzenia pomieszczenia przy ogrzewaniu również możemy ustawić prędkość wiatru.
Timer – ogrzewanie na zawołanie
Przydatną opcją jest ustawienie timera. Mogę ustawić godzinę np. wieczorną kiedy już robi się chłodno, zdefiniować aby ogrzewanie uruchamiało się np. codziennie lub tylko w weekendy. Super opcja przed wieczorną kąpielą, kiedy dom jest wychłodzony i chcemy ciepełka tylko na godzinkę, dwie. 🙂
Dogrzewanie się klimatyzatorem w okresie przejściowym lub nawet zimą jest idealną opcją, tym bardziej, że koszty ogrzewania szaleją i nie zawsze opłaca się uruchamiać ogrzewanie całego domu lub mieszkania, gdy wiemy, że pogoda jeszcze płata figle.
Dowiedz się więcej o klimatyzatorach ANDE: www.myande.pl
Poczytaj o IOT


Ile kosztuje naładowanie telefonu i dlaczego nie warto zostawiać ładowarki w gniazdku?
Rachunków nie lubi płacić chyba nikt, szczególnie jeśli są wysokie. A urządzenia elektryczne, które stały się ważnym elementem naszej codzienności,...


Smart home dla początkujących: jak rozpocząć w 5 prostych krokach
Nowy Rok dla wielu z nas wiąże się z nowym początkiem, a postanowienia noworoczne pomagają nam w realizacji celów oraz pozytywnej...


realme GT Neo5 z rewolucyjnym systemem ładowania o mocy 240W zadebiutował w Chinach
Realme zapowiada wprowadzenie na globalny rynek innowacyjnego flagowca GT Neo5 z mocą ładowania 240W, pozwalającą na bezpieczne oraz szybkie uzupełnienie...


Zadbaj o komfort swoich futrzanych przyjaciół w Sylwestra
Koniec roku, a w szczególności Sylwester, to czas celebracji i licznych wyjść ze znajomymi i bliskimi. Szampańska dla nas zabawa nie...


Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Jak zadbać o czyste powietrze jesienią i zimą?
Ani jesień, ani zima nie sprzyjają naszym płucom. Jestesmy szczególnie narażeni na zanieczyszczenia powietrza, które w tych porach roku nabierają...