Connect with us

INNE

Film „Ghost in the Shell”

Opublikowano

dnia

Ghost in the Shell 2017 w reżyserii Ruperta Sandersa jest filmową adaptacją mangi stworzonej przez Masamune Shirow. Ostatnie lata pokazały, ze ekranizacja japońskich dzieł nie należy do najprostszych. W związku z tym na premierę filmu z niecierpliwością oczekiwali zarówno fani, jak i krytycy.

Mira Killian, w rolę której wcieliła się Scarlett Johansson, jest jedyną istniejącą hybrydą człowieka oraz cyborga, stworzoną do zadań specjalnych. Przewodzi elitarnej jednostce Sekcja 9, specjalizującej się w walce z kryminalistami. Pomimo tego, że jej ciało zostało cybernetycznie zrekonstruowane, potrafi trzeźwo i logicznie myśleć oraz podejmować racjonalne decyzje. Z każdą kolejną misją zaczyna powątpiewać w sens swojej pracy.  Zaczyna zauważać czym tak naprawdę zajmuje się korporacja Hanka, odpowiedzialnej za swoją transformację.

Ghost in the Shell zebrał wiele pochlebnych recenzji. Fabuła nie jest może oryginalna – można powiedzieć, że dość uproszczona – jednak klimat, gra aktorska i efekty specjalne sprawia, że film można śmiało zaliczyć do godnych polecenia.

Recenzja filmu: https://www.filmweb.pl/review/Uwierz+w+ducha-19907

 

 

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT