Connect with us

RECENZJE

Cały świat na ręce – recenzja Garmin Venu 2s

Opublikowano

dnia

Tutaj miał być porywający wstęp, ale przejdę od razu do konkretów. Bo sprzęt jest równie konkretny 🙂

 

Opakowanie i zawartość

Zegarek otrzymałam w kwadratowym, poręcznym ale też eleganckim opakowaniu. Pod piankami trzymającymi zegarek, znajdują się dokumenty oraz kabelek ładujący.

Wygląd

Zegarek ma bardzo elegancki design. Beżowy pasek oraz złota obręcz sprawiają, że zegarek dopasuje się do sportowych ale też wyjściowych, eleganckich stylizacji. Cały design zegarka zamyka się złoto-beżowej kolorystyce i uważam, że jest bardzo elegancki.

W pudełku prezentuje się super, jednak najlepiej wygląda na damskim nadgarstku 🙂

Konfiguracja

Do poprawnej konfiguracji zegarka będzie potrzebna aplikacja Garmin Connect dostępna na systemy Android i IOS. Jednak jest też możliwość korzystania z zegarka bez połączenia ze smartfonem. Wtedy są dostępne prawie wszystkie funkcje oprócz tych najbardziej zaawansowanych jak np. monitorowanie cyklu, pogoda czy kalendarz które należy ustawić przez aplikację.

 

Testy

Ponieważ jest to zegarek z wieloma funkcjami zdrowotnymi i sportowymi, w testach zegarka pomogła mi trenerka fitness Ania @trener.fit.mum.ann, która przez miesiąc ćwiczyła i prowadziła regularne zajęcia na siłowni, właśnie z zegarkiem Garmin Venu 2s. Dzięki temu zebrałam najważniejsze informacje na temat zegarka a także został on solidnie sprawdzony 🙂

 

Funkcje i działanie

Smartwatch oferuje mnóstwo funkcji, są to między innymi:

  1. Health Snapshot: Zapisz 2-minutową sesję i wygeneruj raport z tymi statystykami w aplikacji Garmin Connect™
  2. Body battery: Mierzy poziom energii w organizmie, dzięki czemu można znaleźć najlepszy czas na ćwiczenia i odpoczynek.
  3. Pulsoksymetr: Czujnik pulsoksymetru umożliwia sprawdzanie natlenienia krwi w dowolnym momencie w ciągu dnia lub przez część nocy, kiedy śpisz, aby pokazać Ci, jak dobrze Twoje ciało przyjmuje tlen.
  4. Pomiar stresu: Sprawdza poziom stresu i przypomnienia o relaksie lub konieczności wykonywania krótkich ćwiczeń oddechowych, kiedy zegarek wykryje, że dopada Cię stres.
  5. Śledzeniu cyklu: Umożliwia monitorowanie cyklu menstruacyjnego lub przebiegu ciąży.
  6. Nawodnienie: rejestruje dziennie spożycie płynów aby pamiętać o nawodnieniu.
  7. Oddech: Monitoruje sposób oddychania w ciągu dnia, podczas snu, ćwiczeń oddechowych i jogi oraz pokazuje techniki oddechowe do relaksacji.
  8. Sen: Monitorowanie faz snu, jakości a także podaje informacje co robić aby to poprawić.
  9. Czujnik tętna: Powiadamia gdy tętno jest za wysokie lub za niskie
  10. Wiek sprawnościowy: Ta funkcja wykorzystuje wiek chronologiczny, tygodniową intensywną aktywność, tętno spoczynkowe oraz BMI lub procentową zawartość tkanki tłuszczowej do oszacowania, czy organizm jest młodszy, czy starszy niż Ty. Możesz również uzyskać porady dotyczące obniżenia swojego wieku sprawnościowego.
  11. Animowane wskazówki treningowe: animowane ćwiczenia w ramach treningu wydolnościowego, siłowego, jogi, pilatesu oraz treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT) są już wgrane na zegarku, a więcej można pobrać z aplikacji
  12. Aplikacje sportowe: m.in. spacery, bieganie, jazda na rowerze, pływanie w basenie i golf.
  13. Zaawansowany trening siłowy: Ten szczegółowy profil aktywności pozwala odczytać skalowanie i osobiste rekordy siłowe bezpośrednio na nadgarstku, wraz z grafikami przedstawiającymi, które grupy mięśniowe były trenowane. Szczegóły możecie zobaczyć poniżej na screenie z aplikacji.
  14. Ćwiczenia HIIT: Korzystaj z tego nowego profilu aktywności z różnymi czasomierzami do śledzenia swoich ćwiczeń HIIT, w tym AMRAP, EMOM, Tabata i indywidualnych. Ustaw liczbę rund, okresy ćwiczeń/odpoczynku itd.
  15. Własne treningi: Aplikacja pozwala na wybór z ponad 1400 ćwiczeń i stworzenia własnych treningów.
  16. Garmin Coach: To osobisty trener w zegarku, który pomoże w treningu przed biegami na 5 km, 10 km lub w półmaratonie.
  17. Powiadomienia z telefonu: Wiadomości e-mail, SMS-y i alerty można odbierać bezpośrednio w zegarku sparowanym ze zgodnym smartfonem. Możesz nawet odpowiadać na wiadomości tekstowe, jeśli masz telefon z systemem Android™.
  18. Muzyka: Pobieranie utworów w Spotify, Deezer lub Amazon Music. Można sparować słuchawki bezprzewodowe i słuchać muzyki bez telefonu.
  19. Bezpieczeństwo: Po sparowaniu zegarka i telefonu Twoja lokalizacja może być wysyłana na bieżąco do kontaktów, ręcznie lub – podczas wybranych aktywności na powietrzu ‒ automatycznie, dzięki wbudowanej funkcji wykrywania zdarzeń.
  20. Płatności zbliżeniowe: Niesamowita wygoda z płaceniem zegarkiem dzięki Garmin Pay.
  21. Connect IQ Store: niestandardowe wzory tarcz zegarka, dodaj pola danych i pobierz aplikacje ze sklepu Connect IQ Store.
  22. Bezpłatna aplikacja Garmin Connect™ w której jest wszystko…
  23. Długi czas pracy baterii i tryb oszczędzania: Producent podaje, że zegarek może wytrzymać bez ładowania nawet 10 dni. W trakcie testów niezależnie od tego, czy zegarek był połączony z bluetooth czy nie, bateria zawsze trzymała 6 dni.
  24. Klasa wodoszczelności: Zegarek jest wodoszczelny z klasą 5 ATM, więc jest idealny do pływania lub po prostu pod prysznic 🙂

 

Jak wygląda aplikacja?

 

Soczewka zegarka posiada szkło Corning® Gorilla® Glass 3, natomiast wyświetlacz to AMOLED. Ekran jest kolorowy oraz dotykowy. Działa bardzo płynnie a prezentowane informacje są czytelne.

 

Podsumowanie

Podsumowując blisko miesiąc z zegarkiem Garmin Venu 2s stworzyłam zestawienie zalet i wad z punktu widzenia trenerki fitness, dla której smart zegarek to wręcz podstawa pracy i prowadzenia zajęć.

Zalety Wady
  • Rozbicie aktywności na szczegółowe zajęcia (pilates, taniec, tabata, trening ciała)
  • Sterowanie muzyką
  • Zarys partii mięśniowych oraz intensywność podczas ćwiczeń siłowych
  • alerty: zbyt długa bezczynność, zbyt wysokie tętno, przypomnienie o wodzie
  • długi czas pracy: 6 dni – niezależnie czy z połączeniem z telefonem czy bez
  • wodoodporność, GPS
  • płatność zbliżeniowa
  • odpowiadanie na wiadomości – poprzez gotowe odpowiedzi na ekranie
  • możliwość odrzucenia połączenia lub odebrania np. w samochodzie przy podłączeniu do zestawu
  • poziom zmęczenia/ wyczerpania organizmu
  • wszystkie kalorie – zegarek pokazuje również kalorie spoczynkowe – jest to dobre dla osób wprowadzających zdrowy  tryb życia
  • brak możliwości rozmów przez zegarek
  • brak latarki
  • brak pokazywania aktualnej godziny w czasie treningu – co jest istotne z punktu widzenia trenerki fitness i prowadzonych zajęć
  • wysoka cena

 

Aktualna cena zegarka to blisko 1700 zł. Nie jest to mało, jednak biorąc pod uwagę ilość funkcji… decyzję czy warto zainwestować w ten model zostawiam już Wam 🙂

Facebook

Poczytaj o IOT