Connect with us

RECENZJE

Słuchawki Huawei Freebuds Pro 2 – recenzja

Opublikowano

dnia

Marka Huawei stworzyła słuchawki bezprzewodowe we współpracy z francuską marką audio Devialet. Co z tego powstało? Zapraszam na recenzję!

 

HUAWEI FreeBuds Pro 2 – zawartość opakowania

Kwadratowe, minimalistyczno-białe pudełeczko kryje w sobie na pierwszym miejscu etui ze słuchawkami. Pod wytłoczką znajduje się kartonik z akcesoriami: kabelkiem do ładowania euti, szybką instrukcją użytkownika oraz dodatkowymi gumeczkami w rozmiarach S-L.

 

Etui na słuchawki pełni funkcję zabezpieczającą oraz służy jako powerbank dla słuchawek. Mamy możliwość ładowania etui, a te z kolei ładuje słuchawki za każdym razem gdy są one włożone i nie używane. Status naładowania prezentuje malutka dioda na spodzie etui. Na spodzie znajduje się także port do ładowania USB-C.

Jak połączyć Huawei FreeBuds Pro 2 z telefonem?

Aby połączyć słuchawki z telefonem bez korzystania z aplikacji wystarczy:

 1. wyjąć je z etui
 2. wejść w ustawienia bluetooth w telefonie
 3. przytrzymać boczny przycisk (okrągły) przez ok. 2 sekundy
 4. połączyć się, ze znalezionymi słuchawkami i gotowe 🙂

Aplikacja Huawei AI Life

Aplikacja HUAWEI AI Life pozwala na dodatkowe ustawienia słuchawek. Ale dla mnie najważniejsze jest to, że nie ma potrzeby tworzenia konta i logowania się aby w pełni korzystać ze słuchawek. Możemy z nich korzystać nawet bez aplikacji.

Super opcją jest kontrola hałasu:

 • redukcja hałasu – jeśli mamy to włączone to wtedy osoba, która do nas mówi, jedynie rusza ustami. Nie słychać nic (co jeszcze oczywiście zależy od głośności słuchania).
 • wyłączone – kiedy wyciągniemy słuchawkę z ucha (i ona to wykryje to automatycznie wyłączy dźwięk – a po włożeniu słuchawki do ucha przywróci słuchanie.
 • świadomość – po włączeniu tej opcji coś tam sobie plumknie i nagle słychać otoczenie i to co się dzieje wokół nas.

Nie wiem, jakim cudem ale słuchawki same przeprowadzają test dopasowania do małżowiny usznej – mądre! Myślę, że to przez czujniki dotyku do ucha, które znajdują się w tych czarnych punktach. Dzięki temu, słuchawki wiedzą kiedy są wkładane do ucha i wydają „plumk” jako oznaka, że są uruchomione i są w uchu.

W ustawieniach możemy oczywiście wyłączyć tę funkcję zatrzymania muzyki kiedy wyjmujemy słuchawkę z ucha. Dodatkowo w aplikacji możemy skorzystać z gotowych ustawień dźwięku lub stworzyć własne.

Uwaga, a teraz petarda. Słuchawki są czułe na dotyk. A tak serio to pozwalają na ustawienie gestów pod czynności np. odbieranie/kończenie rozmowy.

 

Pudełeczko nieustannie przypomina mi mydło, no to jednak taki kształt… ale muszę przyznać, że wykonanie to pierwsza klasa. Czuć, że jest to trwałe tworzywo i tak szybko się nie zniszczy.

Testowałam słuchawki na różne sposoby. Słuchałam ulubionych piosenek, próbowałam jak działają podczas rozmowy telefonicznej, a nawet słuchałam w czasie gdy mąż hałasował wiertarką. Testy bojowe zdane na piątkę z ogromnym plusem 😉

To co mi się w nich bardzo podoba to wygłuszenie…. Bywało i tak, że po prostu wkładałam je do uszu ale nie słuchałam nic. Bo powodowały taką ciszę, że muzyka była zbędna. Bez szumu zza okna, bez szumu klimatyzacji, bez dźwięku stukającej klawiatury…

Jak one grają?

Jestem zachwycona jakością dźwięku w tak małych słuchawkach dokanałowych, bo zmieniając delikatnie ustawienia w aplikacji czułam się jak na hali koncertowej lub w dobrym klubie techno. Nie do pomyślenia, że tak malutkie a z takim charakterem.

Podsumowanie

Słuchawki HUAWEI FreeBuds Pro 2 są kuszącą opcją, szczególnie dla osób, które muszą mieć najwyższą jakość dźwięku ale nie tylko. Są idealne dla każdego, kto pragnie słuchać muzyki tak jakby się teleportował na klubową imprezę. Koszt słuchawek to 799 PLN. Ale za tą jakość wykonania i dźwięk – WARTO…. ja się w nich zakochałam i bez dwóch zdań przyznaję nagrodę jakości.

więcej info o słuchawkach oraz parametry: TUTAJ

FAJNE

NIE FAJNE

 • bardzo, bardzo dobra jakość dźwięku
 • możliwość używania bez aplikacji na smartfonie
 • aplikacja na smartfon nie wymaga rejestracji i zakładania konta, aby korzystać z urządzenia w aplikacji (OMG jak dobrze! Wszędzie tylko te rejestracje!)
 • słuchawka gasi się, gdy podczas słuchania wyciągniemy ją z ucha
 • mają świetną redukcję hałasów
 • jednocześnie mają możliwość wyłączenia wygłuszenia – czyli słyszymy również dźwięki z otoczenia
 • świetne ustawienia dodatkowe w aplikacji – jeszcze lepszy dźwięk i mój ukochany bas 😀 (co jak co ale ja to jestem basiara… musi być umc umc aby cieszyć ucho dobrym bitem).
 • Występują w 3 kolorach: szary, biały i metaliczny błękit
 • naprawę nie mam się do czego doczepić… no dobra: słuchawki nie występują w kolorze różowym 😉

Zobacz wideo z testów:

 

@internetrzeczy

Nowość! HUAWEI freeBuds Pro 2 ☀️ #huawei #huaweibudspro #huaweifreebudspro2

♬ dźwięk oryginalny – IOT portal technologiczny

https://www.tiktok.com/@internetrzeczy/video/7117749956424862982

Facebook

Poczytaj o IOT