Connect with us

INNE

Icy Dock Black Vortex MB174U3S-4SB – 4-zatokowa obudowa na dyski

Opublikowano

dnia

Icy Dock MB174U3S-4SB to obudowa, która obsługuje maksymalnie cztery 3,5-calowe dyski HDD SATA III i łączy się z komputerem przy użyciu interfejsu USB 3.0 i eSATA.

Duża przestrzeń dyskowa

MB174U3S-4SB obsługuje do czterech dysków, dzięki czemu umożliwia rozszerzenie przestrzeni dyskowej, nie zajmując miejsca w komputerze. Z 4 dyskami po 6 TB użytkownik może zmieścić łącznie 24 TB w tej niewielkiej obudowie.
mb174u3s_capacity.jpg
Black Vortex MB174U3S-4SB pozwala na szybki transfer danych przy użyciu interfejsu USB 3.0. MB174U3S-4SB oferuje wsparcie dla UASP, dzięki czemu kompatybilne urządzenia są jeszcze szybsze. Dodatkowo obudowa jest wstecznie kompatybilna z interfejsem USB 2.0, dzięki czemu można ją podłączyć m.in. do bezprzewodowego routera, konsoli, serwera NAS, telewizora smart, który posiada port USB. Urządzenie obsługuje też interfejs eSATA dla osób, które nie posiadają interfejsu USB 3.0.
mb174u3s_applications.jpg

Uchwyty EZ-Grip

Instalacja napędu jest prosta dzięki uchwytom EZ-Grip. Wystarczy dokręcić dwie śrubki, następnie wsunąć dysk do klatki i zablokować przełącznik. Gdy dyski są zablokowane, nie da się ich poruszyć. Uchwyty EZ-Grip są kompatybilne z innymi produktami Icy Dock, np. konwerterami z 3,5 cala na 2,5 cala, ułatwiając montaż 2,5-calowych dysków HDD lub SSD w Black Vortexie.

Wydajne chłodzenie

Black Vortex MB174U3S-4SB zawdzięcza swoją nazwę 120-milimetrowemu wentylatorowi zintegrowanemu z obudową, dzięki czemu dyski są dobrze chłodzone i zwiększa się ich żywotność. Dołączony wentylator skutecznie zasysa powietrze do wnętrza obudowy, dzięki czemu napędy pracują z pełną wydajnością i nie cierpią z powodu wysokiej temperatury. Wentylator ma trzy tryby pracy, które można przełączać za pomocą przełącznika (wysoki, niski, wyłączony). Wentylator jest doświetlany przez diodę LED, której natężenie jest regulowane.
mb174u3s_cooling.jpg

Łatwa konserwacja i kontrola

Obsługa obudowy jest bardzo prosta, na froncie urządzenia znajdują się przełączniki. Można kontrolować natężenie świecenia diody (wysokie, niskie, wyłączone) za pomocą dotyku, podobnie jak prędkość wentylatora. W razie potrzeby wentylator może zostać wymieniony na podobny, 120-milimetrowy z 3-pinowym złączem. Filtr przeciwpyłowy chroni dyski przed kurzem i zabrudzeniami.
mb174u3s_fan_filter.jpg

Kluczowe cechy

 • Mieści 4 x 3,5″ dyski HDD SATA
 • Łatwo dostępne regulatory natężenia świecenia diody LED i kontroli prędkości wentylatora
 • Dioda aktywności dla każdego dysku twardego
 • Port USB 3.0 z Plug-and-Play i ze wsteczną kompatybilnością z USB 2.0
 • Wsparcie dla funkcji UASP
 • Dostęp do dysków z przodu, z możliwością szybkiej wymiany
 • Uchwyty EZ-Grip ułatwiają instalacje
 • Duży 120-milimetrowy wentylator zapewnia skuteczne chłodzenie
 • Konstrukcja z metalowej siatki poprawia przepływ powietrza
 • Zdejmowany filtr przeciwpyłowy uniemożliwia dostawanie się kurzu do obudowy
 • Metalowa obudowa zapewnia dużą wytrzymałość
 • 3-letnia gwarancja

Facebook

Poczytaj o IOT