Connect with us

INNE

Icy Dock ExpressCage MB732SPO-B – kieszeń 3 w 1

Opublikowano

dnia

ExpressCage MB732SPO-B to najnowsza kieszeń marki Icy Dock. Mieści ona w sobie jeden napęd optyczny oraz dwa dyski HDD lub SSD 2,5″.

Maksymalizacja przestrzeni

Dzięki połączeniu wnęki na CD-ROM/DVD/Blu-Ray i 2 wsuwane dyski HDD/SSD 2,5” (do 15 mm wysokości), MB732SPO-B stanowi wysoce zagęszczone, ujednolicone rozwiązanie do zarządzania dyskami optycznymi, twardymi lub SSD w małych systemach komputerowych i HTPC.
MB732spo_htpc.jpg

Wielofunkcyjny, odłączany przedni panel ODD

MB732SPO-B jest wyposażony w wielofunkcyjny, odłączany panel przedni do gniazda CD-ROM/DVD/Blu-Ray ODD. Gdy nie zainstalowano napędu optycznego lub gdy używany jest ultracienki o wysokości 9,5 mm, płytka staje się ochronną osłoną przeciwpyłową, chroniąc wewnętrzne elementy z powodu nagromadzonego kurzu blokującego otwory wentylacyjne. Płytka może być łatwo ukryta wewnątrz obudowy dzięki specjalnie zaprojektowanemu miejscu do przechowywania.

Ochrona dysku

ExpressCage MB732SPO-B wykorzystuje inteligentnie zaprojektowaną tacę, która nie wymaga narzędzi ani śrub. Wbudowane kołki wchodzą w otwory na śruby napędu, aby zapewnić jego bezpieczne umiejscowienie.
W pełni metalowa rama chroni przed zagrożeniami zewnętrznymi i zapewnia, że obudowa wytrzymuje tysiące cykli wkładania/wyjmowania. Otwory wentylacyjne są rozmieszczone na całej obudowie, aby zmaksymalizować chłodzenie powietrzem i zapewnić, że dyski pozostaną w optymalnej temperaturze nawet przy dużym obciążeniu.
mb732spo-b-airflow.jpg
Antywibracyjne, gumowe korki umieszczone wewnątrz obudowy utrzymują napęd w miejscu i chronią przed uszkodzeniami powodowanymi przez drgania. Antywibracja jest szczególnie ważna w przypadku mechanicznego dysku twardego, który emituje wibracje i hałas.

Pełna funkcjonalność

Każda z kieszeni MB732SPO-B ma własną lampkę sygnalizującą aktywność napędu. Niebieska dioda LED jest dobrze widoczna, nie rzucając zbyt dużo światła i nie męcząc oczu.
Każda wnęka posiada również własny przełącznik zasilania pozwalający na oszczędzanie energii, gdy nie jest używana. Ponieważ nie trzeba usuwać fizycznie napędu, użycie przełącznika zasilania chroni wewnętrzne złącza przed zużyciem.
MB732SPO-B-LED.gif
ExpressCage MB732SPO-B obsługuje zarówno 7-pinowe, jak i 15-pinowe kable zasilające SATA z zatrzaskami, dzięki którym użytkownik nie musi się martwić o niezamierzone odłączenie dysków.

Facebook

Poczytaj o IOT