Connect with us

INNE

Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B – wypełniony funkcjami

Opublikowano

dnia

Icy Dock flexiDOCK MB795SP-B łączy w sobie dyski HDD/SSD 3,5” i 2,5” w jednej zatoce 5,25”.Konstrukcja beztackowa sprawia, że bez problemu można instalować lub usuwać dyski 2,5” i 3,5″ HDD/SSD. Wystarczy wsunąć napęd, aby go podłączyć, nie ma potrzeby używania żadnych narzędzi. Przedni panel ułatwia wyciągnięcie dysku dzięki prostej i wygodnej konstrukcji. Poszczególne przełączniki zasilania pozwalają na wyłączenie dysków za pomocą jednego przycisku. Chronią je przed wirusami i umożliwiają wybór dysku, z którego należy uruchomić komputer poprzez całkowite odcięcie zasilania.

icy-dock-mb795sp-b_1.jpg

Oszczędność miejsca

Zaprojektowany z myślą o wszechstronności, idealny do komputerów multimedialnych i kin domowych, systemów samochodowych, warsztatów komputerowych i systemów kryminalistycznych. Dzięki flexiDOCK można łatwo podłączyć dowolny dysk SSD/HDD 2,5″ lub 3,5”. Przedni panel został zaprojektowany tak, aby wygodnie wyjąć jakikolwiek dysk. Wystarczy chwycić napęd i wyciągnąć z obudowy.

Bezpieczny, ulepszony mechanizm wprowadzania dysku

Zainstalowanie dysku 2,5″ lub 3,5″ jest wspomagane przez podwójne działanie mechanizmów wprowadzania dysku oraz stabilizator. Gwarantuje to, że dysk utrzymuje stabilne i niezawodne połączenie z wewnętrznym złączem SATA, co chroni go przed uszkodzeniem.

icy-dock-mb795sp-b_2.jpg

Funkcjonalna obudowa

W obudowie znajdują się indywidualne wskaźniki LED informujące o tym, kiedy dany dysk zasilany lub w trakcie pracy. Stałe, niebieskie światło oznacza, że urządzenie jest zasilane, zaś migające, że dysk jest w użyciu. Każda zatoka posiada własny wyłącznik, umożliwiający odcięcie zasilania do dowolnego dysku bez konieczności całkowitego usunięcia go z flexiDOCK. Zmniejsza to zużycie wewnętrznych złączy oraz pozwala przechowywać w odpowiedniej temperaturze. W celu dodatkowej ochrony urządzenie flexiDOCK MB795SP-B obsługuje zarówno 7-pinowe, jak i 15-pinowe kable SATA z zatrzaskami, dzięki czemu nie trzeba się martwić o przypadkowe odłączenie ich od obudowy. Metalowa zewnętrzna obudowa zapewnia maksymalną trwałość i ochronę danych, a wytrzymałe plastikowe elementy z tworzywa ABS pozwalają na elastyczność układu dysków. Otwory wentylacyjne są rozmieszczone na całej obudowie i utrzymują optymalną temperaturę niezależnie od tego rodzaju używanego dysku. Szeroko otwarty przedni panel oraz tylne otwory wentylacyjne współpracują z wentylatorami komputerów, aby odprowadzać ciepło. Aby w pełni wykorzystać mechaniczne dyski HDD, urządzenie flexiDOCK obsługuje pełnowymiarowe dyski 15 mm 2,5″, gdy zatoka 3,5″ nie jest używana. Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, który może zatkać wewnętrzne złącza i uniemożliwić przepływ powietrza, w zatoce 3,5” zainstalowana została ukryta osłona przeciwkurzowa, którą można łatwo wsunąć.

Facebook

Poczytaj o IOT