Connect with us

INNE

Icy Dock MB840M2P-B – szybki i prosty sposób na wymianę dysku SSD M.2 NVMe

Opublikowano

dnia

ToughArmor MB840M2P-B zamienia gniazdo PCIe 4x, 8x lub 16x w wymienną wnękę na dyski M.2 NVMe, umożliwiając wymianę dysków SSD M.2 NVMe bez konieczności otwierania obudowy komputera.

Innowacyjna, wymienna obudowa SSD M.2 NVMe

Typowy dysk M.2 jest instalowany na płycie głównej lub karcie nośnej i zabezpieczony małą śrubką. Instalacja napędu wymaga wyłączenia komputera, co może stanowić problem w przypadku systemów, które nie mogą sobie pozwolić na przestoje. Ponadto fizyczny proces instalacji jest bardzo kłopotliwy i czasochłonny. Jednak dzięki MB840M2P-B i wyjmowanej szufladzie można wykorzystać gniazdo rozszerzeń PCIe, dzięki czemu instalacja i usuwanie dysków SSD M.2 NVMe staje się prostszym i wydajniejszym procesem.
MB840M2P-B_1.jpg

Optymalna wydajność chłodzenia

Specjalna taca wykonana jest w całości z metalu i działa jak radiator rozpraszający ciepło wytwarzane przez dysk SSD M.2 NVMe. Dołączona podkładka termiczna wypełnia lukę między powierzchnią styku i przenosi ciepło z dysku SSD na większą powierzchnię, umożliwiając szybkie odprowadzenie ciepła.
MB840M2P-B_3.jpg

Maksymalna kompatybilność

ToughArmor MB840M2P-B jest przeznaczony do gniazda PCIe 3.0 x4. Jest także kompatybilny z gniazdami PCIe 3.0 / 4.0 x4, x8 i x16. Uchwyt gniazda PCIe w MB840M2P-B może być zamieniany pomiędzy pełno- i niskoprofilowym ustawieniem w celu elastycznej instalacji w różnych obudowach.
MB840M2P-B_2.jpg

Pełna funkcji

MB840M2P-B jest wyposażony we wskaźnik LED aktywności napędu, który pokazuje jego moc i aktywność. Dioda LED zostanie automatycznie wyłączona, gdy nie zostanie zainstalowany żaden dysk w celu oszczędzania energii.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT