Connect with us

SMART

Interaktywne koszulki

Opublikowano

dnia

Masa urządzeń coraz bardziej nas zaskakuje, na rynku pojawia się wiele nowych rozwiązań i technologii, ale czy słyszeliście o interaktywnych koszulkach?

Co to w ogóle jest?

Kiedy przypadkiem dotarliśmy na stronę Illuminated Apparel Polska zastanawialiśmy się „ale jak to, że można pisać po koszulce, i to znika?” No tak!

Rysowanie na koszulkach?!

Możesz rysować na powłoce koszulki za pomocą światła, czyli: dołączonego markera UV, wskaźnika laserowego lub za pomocą latarki w telefonie. Wystarczy naświetlić powlokę światłoczułą koszulki. W ciemnym otoczeniu początkowy blask potrwa około 5-10 minut, zanim zacznie blaknąć. Im mocniejsze źródło światła [wskaźnik laserowy UV – światło niebieskie] tym wyraźniejszy i bardziej precyzyjny świecący wzór.

Najfajniejsze jest to, że można tak w nieskończoność! Rysować i czekać aż zniknie. To bardzo trwała technologia, daje do 10 razy jaśniejszy blask niż standardowe materiały luminescencyjne. Dodatkowo producent podaje, że długotrwałe naświetlanie powłoki nie wpływa na jej zdolność absorbowania światła i oddawany blask.

Co jest w zestawie?

W zestawie znajdziemy koszulkę oraz świecący brelok – dlatego możemy rozpocząć zabawę od razu po wyjęciu koszulki z opakowania. Warunek – musi być ciemno! 😉

Czy można je prać, prasować?

Oczywiście! Zarówno koszulki jak i bluzy można prać w pralce. Producent zaleca tryb prania ręcznego bez wirowania. Z uwagi na możliwość powstania zagnieceń powłoki światłoczułej – najlepiej prać ubrania w delikatnym programie prania w max. 30 stopniach. T-shirty i bluzy są wykonane ze 100% bawełny tak więc można je prasować. Producent również ma co do tego zalecenia – prasowanie na „lewej” stronie aby nie przykładać gorącego żelazka bezpośrednio do powłoki światłoczułej.

Dodatkowo wszystkie produkty posiadają niezbędne oznaczenia jakości, np. Certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Produkty włókiennicze nim oznaczone są wolne od substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych (mowa o substancjach chemicznych zakazanych i kontrolowanych prawnie lub takich, które w negatywny sposób mogą oddziaływać na zdrowie człowieka). Brzmi poważnie! 🙂

Rozpoczynamy zabawę!

Światło w dłoń i do dzieła! Aby jak najlepiej pokazać Wam jak koszulka działa musieliśmy zdjęcia wykonywać w ciemności lub półmroku.

Zobaczcie jak wygląda na żywo pisanie po koszulce:

Jak świeci napis na koszulce Illuminated Apparel?

Jak Wam się podoba? Koniecznie dajcie znać czy słyszeliście o takiej technologii na koszulkach! 🙂

Koszulki znajdziecie na w polskiej dystrybucji:

https://illuminated-apparel.pl

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT