Connect with us

AGD/RTV

iRobot przedstawia: iRobot OS – przemyślany i inteligentny system operacyjny dla domu

Opublikowano

dnia

iRobot Roomba serii j7

Pionier i lider w dziedzinie domowej robotyki, przedstawia system operacyjny iRobot (iRobot OS), który jest następcą stworzonej przez firmę platformy Genius. Dostarczy on użytkownikowi jeszcze lepszych rozwiązań dla czystszego, zdrowszego oraz inteligentniejszego domu. Jak dotąd iRobot sprzedał ponad 20 milionów robotów z modułem łączności bezprzewodowej, które wykorzystując swoją wiedzę o środowisku domowym wykonują ponad 2,7 miliona misji sprzątania każdego dnia na całym świecie.


Ze względu na fakt, że iRobot stale pracuje nad rozwojem ekosystemu połączonych robotów oraz ich współpracy z urządzeniami Smart Home, wydajność oprogramowania, które je spaja ma dla nas strategiczne znaczenie, – powiedział Colin Angle, prezes zarządu w iRobot. Urzeczywistnieniem tego jest system operacyjny iRobot, który umożliwia inteligentnym produktom wykonanie powierzonych im zadań, tak aby rozumiały środowisko domowe, szanowały preferencje użytkowników oraz razem tworzyły ekosystemem inteligentnego domu. iRobot OS sprawia, że nasze roboty stają się coraz bardziej inteligentne i sprzątają efektywniej z biegiem czasu. Mowa tu np. o wprowadzaniu nowych funkcji, z których korzystają wszyscy klienci, w tym właściciele zwierząt, zapracowane rodziny i osoby, które chcą jak najlepiej wykorzystać możliwości swoich asystentów głosowych. To dopiero początek i już nie możemy się doczekać dalszego rozwoju iRobot OS, aby zapewnić naszym klientom jeszcze więcej przemyślanych sposobów na efektywne i gruntowne sprzątanie w nadchodzących miesiącach i latach.”

 

Więcej rozwiązań dla właścicieli zwierząt niż w jakimkolwiek innym robocie

iRoboty Roomba serii j7 są w stanie zagwarantować, że rozpoznają i ominą „niespodzianki” pozostawione przez domowe zwierzęta, a dzięki iRobot OS posiadają więcej funkcji dla posiadaczy zwierząt niż jakikolwiek inny robot. Można wymienić tu takie rozwiązania jak Pet Lock (blokada przed przypadkowym uruchomieniem z poziomu obudowy) czy możliwość tworzenia stref bez dostępu, które mogą zabezpieczyć posłanie czy miski pupila. Dodatkowo roboty odkurzające Roomba oferują przemyślane, inteligentne sugestie sprzątania, jak zalecane harmonogramy prac w sezonie linienia zwierząt. Produkty iRobot są zaprojektowane również  z myślą o potrzebach właścicieli zwierząt.

Pracując w oparciu o system operacyjny iRobot, roboty odkurzające Roomba serii j7 są w stanie rozpoznać i ominąć takie przeszkody jak m.in. buty, skarpety, kable, słuchawki, ubrania, ręczniki czy „niespodzianki” domowych pupili. Dotychczas roboty tej serii wykryły ponad 43 miliony tego typu przedmiotów podczas pracy w domach na całym świecie. Dzięki platformie identyfikacji wizualnej, która jest obecnie w stanie rozpoznać ponad 80 powszechnie występujących obiektów[2]. iRobot OS będzie stale rozwijał bibliotekę przedmiotów rozpoznawanych przez roboty Roomba serii j7. Między innymi ta rewolucyjna funkcja sprawiła, że modele tej serii wspięły się na pierwsze miejsce sprzedaży w swojej kategorii zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Japonii, od czasu wprowadzenia ich na rynek we wrześniu 2021 r.

 

Rozumie więcej komend głosowych, niż jakikolwiek inny robot

Za sprawą około 600 obsługiwanych komend dla asystentów głosowych Alexa, Google Assistant i Siri, system operacyjny iRobot zapewnia najbardziej elastyczne możliwości aktywowania procesu sprzątania głosem i rozumie więcej poleceń głosowych niż jakikolwiek inny robot.[3] Współpracujące z iRobot OS roboty domowe mogą zostać w ten sposób wysłane do sprzątania konkretnych pomieszczeń, jak również do pracy w konkretnych strefach, np. „wokół kanapy”.

[1] Dane na podstawie rynku amerykańskiego – szacunkowe wartości podstawie wielkości sprzedaży robotów odkurzających w USA od września 2021 do kwietnia 2022.

[2] Zachowanie robota różni się w zależności od obiektu.

[3] Działa z urządzeniami obsługującymi Alexa i Google Assistant. Alexa i wszystkie powiązane logo są znakami towarowymi Amazon.com lub jej podmiotów stowarzyszonych. Google jest znakiem towarowym firmy Google LLC. Siri jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Apple Inc. zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach i regionach.

Facebook

Poczytaj o IOT