Connect with us

AGD/RTV

Jaka będzie przyszłość WiFi?

Opublikowano

dnia

Obecny świat wciąż rozwija się “do przodu”, a sieci internetowe zaczynają łączyć ze sobą coraz to więcej urządzeń. Tradycyjne WiFi nie nadąża już powoli za postępem cywilizacyjnym. Czy jest już na to rozwiązanie? Odpowiedzią na te potrzeby może być sieć MESH WiFi stworzona przez Linksysa.

 

Zapewne wielu z was czytających ten artykuł, może potwierdzić, że przy wyborze i zakupie sieci bezprzewodowej skupiamy się na takich funkcjach, jak:

– wydajność,

– spójność,  

– bezpieczeństwo

– czy stabilność łącza.

Obecnie postęp cywilizacyjny wymaga od urządzeń sieciowych coraz to więcej elastycznych rozwiązań. Teraz połączyć z WiFi nie chcemy tylko komputera czy telewizora, ale także różnego rodzaju sprzęty AGD, głośniki bezprzewodowe, systemy bezpieczeństwa oraz technologie domowe (np.: kontrola temperatury czy oświetlenia w pomieszczeniach).

Następuje era Smart Home, czyli inteligentnych domów. Jako użytkownicy WiFi, chcemy aby było one dostępne w całym domu bez żadnych martwych stref, miało niezawodne połączenie, a na dodatek było proste w konfiguracji, obsłudze czy zarządzaniu.

Rozwiązaniem na to, aby sieć WiFi była w całym domu, a nawet w ogrodzie czy na balkonie (!), jest Mesh WiFi.

 

Mesh WiFi to system, na który składa się główny router połączony bezpośrednio z modemem i szereg modułów satelitarnych lub węzłów umieszczonych na całej powierzchni domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, gdzie moduły są rozmieszczone w różnych pomieszczeniach, WiFi jest dostępne w świetnej jakości.

To Ty sam decydujesz, gdzie chcesz rozłożyć węzły i mieć najsilniejszy zasięg. Warto zaznaczyć, że moduły te tworzą jedną sieć bezprzewodową o takim samym SSID oraz haśle. Jest to bardzo wygodne udogodnienie, dzięki czemu nie trzeba się przełączać pomiędzy sieciami zmieniając swoje położenie np.: pomiędzy piętrami budynku.

Mesh WiFi to urządzenia przyszłości, używane już w teraźniejszości!

Linksys robi krok do przodu, a Wy razem z nim?

Facebook

Poczytaj o IOT