Connect with us

RECENZJE

Najlepsze kabelki USB w podróż i nie tylko! Recenzja iBOX

Opublikowano

dnia

Czy znasz to uczucie, gdy desperacko szukasz kabla do podładowania swojego telefonu? A gdy już go odnajdziesz, okazuje się, że to nie Twój i musisz szukać dalej? Dziś przedstawiam rozwiązanie idealne – niezależnie od modelu telefonu oraz posiadanego rodzaju wejścia kabla. Druga sprawa to brak ładowarki w zestawie z telefonem… kupujesz telefon, w zestawie masz tylko kabelek, bez ładowarki sieciowej i to w dodatku z wejściem USB-C… koszmar, który sama również miałam.

Teraz wchodzi… cała na biało: ładowarka sieciowa iBOX oraz kabelek 4 w 1 również marki iBOX. Zapraszam na recenzję 🙂

Opakowanie i zawartość

Opakowania zdradzają już co mamy w pudełku oraz jakie są najważniejsze funkcje produktu. Opakowanie z kabelkiem pokazuje wszystkie końcówki oraz kolory kabelków. Opakowanie ładowarki pokazuje rzeczywisty wygląd ładowarki oraz wejścia.

Ładowarka sieciowa iBOX C-65W

Opisywana ładowarka to dokładnie model iBOX C-65W. Ładowarka jest dość zgrabna, ma wymiary 3 cm x 3,5 cm oraz 8,5 cm długości po włożeniu do gniazdka. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to waga! Ładowarka waży aż 120 g co z jednej strony sprawia wrażenie solidnie wykonanego produktu ale z drugiej strony, robi wagę np. w bagażu czy w torebce.

Ładowarka posiada 2 wyjścia USB-C oraz jedno standardowe wyjście USB-A. Do pierwszego USB-C możemy podłączać telefon czy nawet laptop, natomiast drugie świetnie sprawdzi się dla tabletu czy też telefonu. Ładowarka posiada w zestawie 1,5 m kabel USB-C i sama występuje w kolorze białym oraz czarnym.

Specyfikacja

Kod producenta Biała – ILUC65W
Czarna – ILUC65B
Wejście 100-240V~50/60Hz 1.5A
Wyjście C1 3.3-11V 3A, 5V 3A, 9V 3A, 12V 3A, 15V 3A, 20V 3.25A – 65W max
Wyjście C2 3.3-11V 3A ,5V 3A,9V 3A,12V 2.5A,15V 2A,20V 1.5A – 33W max
Wyjście USB-A 4.5V 5A, 5V 4.5A , 9V 3A, 12V 2.5A, 15V 2A, 20V 1.5A – 30W max
Ilość gniazd ładowania USB 2 x USB-C, 1 x USB-A
W zestawie Kabel USB-C 1,5 m

Kabel iBOX Multi USB 4W1.

Kabel ma długość 1,2 m i generalnie to można powiedzieć, że jest czarny… ale taki nie jest 🙂 bo w pewnym momencie „rozgałęzia się” na 4 kabelki i tutaj już wchodzi w grę kolor. Super, że jest takie rozwiązanie bo można łatwo i szybko odnaleźć odpowiednią końcówkę 🙂

A skoro już o końcówkach mowa to mamy do dyspozycji: dwa złącza USB typu C oraz po jednym micro-USB oraz Lightning™. Jeden z kabli USB-C umożliwia także transfer danych dlatego na czarnym kabelku jest to oznaczone.

Kabelki mają sznurkowy oplot i czuć, że są naprawdę dobre jakościowo.

Specyfikacja

Kod producenta IKUM4W1CLR
Typ kabla USB
Wtyczki 2 x USB-C, micro-USB, Lightning™
Maksymalne natężenie 3A
Długość kabla 1,2 m
Kolor Czarny
Opis Kable umożliwia ładowanie urządzeń, kabel USB-C umożliwia tranfer danych

Działanie i testy

Oprócz codziennego używania kabelków i ładowarki na biurku podczas pracy, okazało się, że kabel 4 w 1 jest idealnym w podróży!

Wystarczy jeden kabel w samochodzie aby w sytuacji awaryjnej (gdzie jeden z pasażerów potrzebował podładować telefon) mieć wszystkie rodzaje kabla w jednym!

Tak też było podczas ostatniego wyjazdu. Jednak model telefonu nie miał tutaj żadnego znaczenia bo zamiast 3 różnych kabli, miałam jeden, który odpowiadał każdemu.

Czy wspominałam już, że zachwyciła mnie jakość wykonania ładowarki sieciowej? 🙂 Oprócz wykonania ładowarka wspiera wiele standardów ładowania jak Power Delivery 3.0 czy Quick Charge™ 4.0+. Szybkie ładowanie to tutaj standard, a to bardzo ważne szczególnie podczas urlopu 🙂

@internetrzeczy

A Ty masz taki zestaw? #ibox #elektronika #recenzja

♬ Midnight City – M83

Podsumowanie

Zestaw od iBOX stał się moim najlepszym przyjacielem, który ładuje moje urządzenia (telefon, słuchawki bezprzewodowe oraz inną elektronikę).

Koszt?

  • Najtaniej kabelek znalazłam na ceneo w cenie niecałych 23 zł – miodzio!
  • Ładowarka wg ceneo to koszt zaczynający się od 109 zł w zależności od sklepu.

Zdecydowanie oba urządzenia zasługują na moją ogromną sympatię ale też i nagrody.

Facebook

Poczytaj o IOT