Connect with us

INNE

Kamera, która chroni Twój biznes.

Opublikowano

dnia

Monitoring nie jest już domeną tylko korporacji i wszelkich przedsiębiorstw. Dzięki kamerom IP, które stały się przystępne cenowo i są stale ulepszane pod kątem funkcji i możliwości, możemy wygodnie podnieść poziom bezpieczeństwa w swoim domu lub firmie. Jedną z takich kamer jest Airlive SmartCube 300W. Co może nam zaproponować?

Nie tylko nagrywanie

Kamera IP Airlive Smartcube 300W to prawdziwie wielofunkcyjny produkt. Oprócz przechwytywania obrazu w standardowym trybie dziennym, jak i nocnym posiada także czujniki ruchu ruchu, czujnik temperatury i wilgotności, mikrofon oraz głośnik.

Obraz nagrywany jest w rozdzielczości 3MP i trzeba przyznać, że jakość jest naprawdę bardzo przyzwoita. Maksymalna rozdzielczość to 2015 x 1536 przy 20 klatkach na sekundę lub 1920 x 1080 przy 30 klatkach na sekundę (H.264, MPEG-4 i MJPEG). Wymaga to oczywiście posiadania odpowiedniej ilości miejsca na zapis. W tym celu kamera posiada wbudowany slot na karty SD lub możliwość łączenia się z chmurą, by na niej zapisywać dane. Obraz może zostać przybliżony maksymalnie 10x.

 

Kamera nie musi zawsze tylko nagrywać tego, co dzieje się wokół. W ustawieniach można ją przestawić po prostu na tryb robienia zdjęć lub na robienie zdjęć tylko wtedy, kiedy wykryje jakiś ruch. Jest to dobra opcja w momencie, gdy się wychodzi z danego pomieszczenia.

Pozostając w kwestii wykrywania ruchu, kamera posiada funkcję, która może świetnie zastępować dzwonek do drzwi. Jeśli zostanie zamontowana przed wejściem do domu, to w momencie wykrycia poruszającego się obiektu wysyła powiadomienie o tym fakcie na telefon właściciela. Bardzo przydatną funkcją może okazać się również odtworzenie automatycznej lub nagranej przez nas wiadomości powitalnej skierowanej do gości. Urządzenie może zapisywać też statystyki odwiedzin, co dla lubiących technologię właścicieli sklepów jest cennym źródłem informacji o swojej klienteli.

Czujniki wilgoci i temperatury z pewnością znajdą swoje zastosowanie w pokoju dziecięcym lub w szklarni. Nagły wzrost temperatury w dowolnym miejscu może świadczyć o pożarze, a nagły jej spadek zimą – o potencjalnej awarii ogrzewania.

 

Instalacja kamery

Jeśli chodzi o oprogramowanie, w celu instalacji i konfiguracji Airlive SmartCube 300W należy skorzystać z przeglądarki internetowej. Zalecany przez producenta w tym przypadku jest Internet Explorer, który wspiera ActiveX i gwarantuje poprawność konfiguracji bez żadnych błędów i niespodzianek. Interfejs instalatora jest prosty i przejrzysty. Nawet początkujący użytkownik powinien sobie z nim poradzić.

 

Podczas pierwszej konfiguracji kamery konieczne jest podłączenie jej do sieci za pomocą kabla, dlatego najlepiej dokonać tego gdzieś w pobliżu routera. Po instalacji urządzenie swobodnie może pracować połączone z siecią WiFi 802.11n (częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz). Dla pewnego i stabilnego łącza oraz bezpieczeństwa połączenia zalecane jednak jest pozostawienie przewodowego podpięcia kamery.

Oczywiście SmartCube posiada swoją aplikację mobilną dostępną na iOS oraz Androida. Przypisuje się do niej daną kamerę, skanując kod QR, znajdujący się w pudełku. Interfejs oprogramowania jest przyjemny dla oka i bardzo funkcjonalny, a sama aplikacja pozwala na podgląd na żywo nie tylko obrazu z kamery, ale także danych wysyłanych z czujnika wilgotności czy temperatury.

 

Montaż

SmartCube 300W posiada złącze na korpusie, które wkłada się do stojaka. Można go przymocować do powierzchni po prostu przyklejając go do niej lub przykręcając do ściany. W bazie kamery są dziury na śruby, natomiast Airlive nie zapomniał o papierowym szablonie z miejscami wierceń. Kamera niestety nie obraca się automatycznie, dlatego trzeba ją ustawić ręcznie w kierunku, w którym chcemy, by nagrywała. Producent wyraźnie sugeruje, że urządzenie jest przeznaczone do pracy wewnątrz. Należy unikać montowania go w środowisku, w którym potencjalnie może być narażone na deszcz czy mróz.

 

Kamera SmartCube 300W może pozytywnie zaskoczyć tych, którzy mieli już do czynienia z innymi kamerami IP, a także przywiązać do siebie wszystkich nowicjuszy monitoringu. Jakość nagrywania pozwala na dojrzenie istotnych szczegółów obrazu, a dodatkowe funkcje czynią urządzenie od Airlive niezwykle konkurencyjnym na rynku.

Facebook

Poczytaj o IOT