Connect with us

RECENZJE

Kamera WiFi TP-Link Tapo C100 – recenzja

Opublikowano

dnia

Jeśli chcesz wiedzieć co Twój kot robi w nocy i o której godzinie sprawdza czy miska jest pełna to przyda Ci się kamerka WiFi! 😉 Zapraszam na recenzję kamerki WiFi od TP-Linka – Tapo C100.

 

Opakowanie

Opakowanie jest jasne z elementami niebieskimi. Na opakowaniu kamery widać wszystkie funkcje jakie kamera posiada. Kartonik jest zgrabny i nie jest przesadnie wielki, jak to czasami bywa, że na malutkie urządzenie mamy 4 razy większy kartonik i większość to wytłoczka i puste przestrzenie. Tutaj jest to w porządku 🙂

Zawartość zestawu

Oprócz kamery w zestawie znajdziemy także: kabel, szybkie instrukcje obsługi, kołki i śruby montażowe oraz szablon rozstawu śrub do wyznaczenia miejsca wiercenia.

Wygląd

Sama kamerka to kwadracik 6×6 cm przez co jest bardzo zgrabna. Z nóżką ma wys. 10 cm. Na bocznej ściance kamera posiada wejście na kartę Micro SD oraz guzik reset. Z tyłu korpusu jest głośnik (kamera posiada wbudowany głośnik i mikrofon do komunikacji w obie strony). Spód obudowy kamery posiada wejście na kabel zasilający. Podstawka posiada otwory do montażu.

Konfiguracja

Po podłączeniu zasilania na przodzie kamery widać diody. Aby rozpocząć korzystanie z kamery, najpierw potrzebujemy aplikację TP-Link Tapo. Po zainstalowaniu aplikacji w bardzo przejrzysty sposób mówi co mamy zrobić aby połączyć się z kamerą.

Po szybkiej konfiguracji urządzenia możemy przypisać je do konkretnego pomieszczenia. Ja ustawiłam kamerę w salonie i tak oznaczyłam ją w aplikacji.

Działanie

Po podłączeniu kamery zostawiłam ją w celu obserwacji mojego kota. Ulokowałam ją blisko miski z jedzeniem. To było idealne miejsce aby nagrać nocnego intruza 🙂

Ustawiłam jakość nagrywania na HD 1080p i zarówno w dzień jak i w nocy obraz jest świetny. Kamera posiada czujnik ruchu, dlatego uruchamia nagrywanie gdy tylko wykryje ruch. Możemy oczywiście podglądać aktualną sytuację przez aplikację w telefonie – wtedy widzimy obraz na żywo wraz z dźwiękiem.

Jeśli nie włożymy do kamery karty Micro SD będziemy otrzymywać powiadomienie o ruchu, ale kamera nie nagra nam zdarzenia. Dlatego lepiej jest dodać kartę pamięci aby mieć archiwum wszystkich zdarzeń.

Zobacz poniżej jak wyglądają nagrania z kamery.

Podsumowanie

Funkcje kamery:

  • wykrywanie ruchu i powiadomienie oraz automatyczny zapis zdarzenia na karcie Micro SD (max. 128 GB – czyli 384 godziny / 16 dni)
  • alarm dźwiękowy i świetlny – gdy kamera wykryje ruch, może służyć za alarm
  • tryb nocny – kamera świetnie sobie radzi z obrazem w nocy
  • wyraźny obraz 1080p – niezależnie od warunków obraz z kamery pozwala na zobaczenie wszystkiego
  • tryb prywatny – jeśli mamy kamerę w domu i nie chcemy aby podczas naszej obecności nagrywała obraz, możemy w aplikacji
  • komunikacja audio – wbudowany mikrofon i głośnik pozwala na rozmowy dwukierunkowe np. z osobami, które są w domu lub z naszym zwierzakiem
  • prosta instalacja i konfiguracja

CENA: Aktualnie kamerę można kupić od 99 zł. To bardzo niska cena za tak wiele funkcji!

 

Podsumowując – jest to bardzo ciekawa propozycja do prostego i taniego monitoringu domu lub obserwacji zwierząt, dzieci lub osób starszych.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT