Connect with us

RECENZJE

Klawiatura gamingowa za tanioszkę – recenzja KFA2 Stealth-03

Opublikowano

dnia

Jeśli chcesz aby Cię było słychać jak grasz to koniecznie zobacz recenzję klawiatury mechanicznej od KFA2! 🙂

Opakowanie

Klawiatura jest zapakowana w czarny matowy kartonik z lakierowanymi elementami. Na opakowaniu mamy najważniejsze informacje oraz krótki opis klawiszy funkcyjnych.

Otwierając pudełko, gdzieś tam za tą pianką ukazuje się wreszcie ona… klawiatura mechaniczna od KFA2.

Co w zestawie?

W zestawie oprócz klawiatury, znajdziesz podkładkę pod nadgarstki, przewodnik w j. angielskim, zapasowe przełączniki mechaniczne w kolorze czarnym oraz blaszkę do wyciągania klawiszy.

Wygląd

Klawiatura posiada kabel USB o długości 1,3m. Od spodu posiada stopki, które regulują kąt leżenia i wygodę pisania.

Zobacz jak nóżki podnoszą klawiaturę:

W zestawie znajduje się ozdobna blaszka, która ułatwia wyciąganie klawiszy. Klawiatura posiada niebieski rodzaj przełącznika – a ma to znaczenie o tyle, że różne kolory to inny sposób klikania. Zestaw posiada zapasowe przełączniki w kolorze czarnym a to oznacza, że mają one inną siłę nacisku oraz niesłyszalny moment aktywacji.

rodzaje przełączników w klawiaturze mechanicznej

Rodzaje przełączników w klawiaturach. Źródło: x-kom.pl

Podkładka: komfort na tak, wygląd na nie.

Klawiatura posiada podkładkę pod nadgarstki. O ile jest ona super praktyczna i dzięki niej pisze się o wiele lepiej i wygodniej, tak co do wyglądu i jakości wykonania tej podkładki… mam pewne zastrzeżenia. Wykonanie średnie, widać nierówne krawędzie niezbyt precyzyjne wykończenie… ale jeśli chodzi o wygodę korzystania z klawiatury to podkładka spisuje się świetnie.

Najbardziej zaskoczył mnie fakt, że podkładka żyje własnym życiem i nie jest w żaden sposób „przyczepialna” do klawiatury. Jednak podczas korzystania nie ma to znaczenia. Gumowe wykończenie sprawia, że podkładka się nie przesuwa tylko twardo siedzi na wskazanym miejscu przy klawiaturze. Dodatkowo plusem jest to, że w każdej chwili można ją zabrać i po sprawie.

Działanie

Producent nie dodał do klawiatury żadnej aplikacji sterującej kolorami, więc do wyboru mamy tylko to co możemy ustawić manualnie poprzez skróty klawiszowe. Opisane są one w dołączonej instrukcji.

Konfiguracje świateł – przyciski od L1 do L8:

Zobacz klawiaturę w akcji i posłuchaj jak klika 🙂

 

Podsumowanie

Taką klawiaturę możesz mieć już od 149 zł. Co wygląda na całkiem spoko opcję jak na rodzaj klawiatury, który zwykle kosztuje od dwóch stówek wzwyż. Polecam dla początkujących graczy i zwolenników głośnego klikania 🙂

Facebook

Poczytaj o IOT