Connect with us

INNE

Kompaktowy ekspander od Edimax.

Opublikowano

dnia

EW-7438AC to kompaktowy ekspander sieci bezprzewodowej. Jest łatwy w użyciu, eliminuje „martwe punkty” sieci bezprzewodowej i zwiększa jej pokrycie. iQ Setup pozwala na łatwą i szybką konfigurację jednego z trzech trybów pracy: punkt dostępu, ekspander lub most WiFi. A dzięki zgodności ze standardami 802.11ac i 802.11a/b/g/n ekspander zapewnia prędkość przesyłania danych jednocześnie do 300Mb/s w paśmie 2.4GHz i do 433Mb/s w paśmie 5GHz. EW-7438AC współpracuje z aplikacją na urządzenia mobilne, EdiRange, która umożliwia konfigurację urządzenia i udostępnia listę okolicznych sieci bezprzewodowych.

 

EW-7438AC jest zgodny z bezprzewodowym standardem nowej generacji 802.11ac, który umożliwia szybsze przesyłanie danych w pasmach 2.4GHz i 5GHz jednocześnie, osiągając prędkość do 300Mb/s w paśmie 2.4GHz i do 433Mb/s w paśmie 5GHz. W łatwy sposób zwiększa zasięg i jakość sieci bezprzewodowej w domu lub biurze, eliminując przy tym „martwe punkty”. Wystarczy włączyć ekspander do gniazdka elektrycznego, aby w kilka chwil zwiększyć zasięg swojej sieci. EW-7438AC może pracować w jednym z trzech trybów. Jako punkt dostępu, ekspander lub most bezprzewodowy. A dzięki funkcji iQ Setup jego konfiguracja jest łatwa i szybka. Funkcja iQ Setup, obsługiwana z poziomu przeglądarki internetowej, umożliwia szybką konfigurację urządzenia. Uciążliwa do tej pory konfiguracja teraz wymaga jedynie kilku kliknięć.

Do konfiguracji i zarządzania EW-7438AC można wykorzystać EdiRange, aplikację na smartfony. Udostępnia ona przejrzystą listę okolicznych sieci bezprzewodowych wraz z siłą ich sygnału, dzięki czemu możliwy jest wybór kanału dającego jak najlepszą wydajność połączenia bezprzewodowego. Dodatkowo aplikacja pozwala skonfigurować harmonogram czy skonfigurować sieć typu „Gość”. EW-7438AC posiada wbudowany przełącznik sieci bezprzewodowej, który pozwala w łatwy sposób zmienić siłę sygnału sieci bezprzewodowej lub ją wyłączyć.

W trybie oszczędzania energii ekspander zużywa nawet do 25% mniej energii. Dzięki zastosowaniu technologii cross-band, EW-7438AC wykorzystuje oba pasma jednocześnie, co zapewnia maksymalną prędkość przesyłania danych. Dane wysyłane są w jednym paśmie a odbierane w drugim, co eliminuje spadek prędkości w urządzeniu EW-7438AC jest idealnym rozwiązaniem do przesyłania obrazów w jakości HD i dużych plików. Ekspander EW-7438AC wyposażony jest diodę sygnalizującą poziomu sygnału, co umożliwia znalezienie najlepszego miejsca dla optymalnego pokrycia sieci.

* Tylko w trybie ekspandera i mostu WiFi. Ekspandera ma możliwość skonfigurowania harmonogramu włączania i wyłączania sieci bezprzewodowej, dzięki któremu można zarządzać dostępem do sieci bezprzewodowej, jak i zużyciem energii przez EW-7438AC. EW-7438AC umożliwia skonfigurowanie drugiej sieci bezprzewodowej odseparowanej od sieci głównej.

Facebook

Poczytaj o IOT