Connect with us

RECENZJE

Myszka Logitech LIFT for Business – recenzja

Opublikowano

dnia

Noworoczne postanowienia dbania o siebie mogą również dotyczyć pracy przy komputerze. Czasami zdarza mi się pracować bardzo długo i skutki odczuwam np. w nadgarstku, który w zawodzie „klikacza” cierpi bardzo. Zastanawiając się nad złagodzeniem skutków długiej pracy przy komputerze postanowiłam przetestować myszki pionowe, które ponoć są „zdrowsze”. Zapraszam na recenzję LIFT for Business od Logitech.

Opakowanie i zawartość

Opakowanie jest w bardzo ekologicznej wersji. Surowy kartonik z czarnymi napisami. Bardzo mi się podoba takie podejście 🙂 Na opakowaniu mamy najważniejsze informacje o myszce. Co jest zatem w środku? Mamy tam oczywiście muszę i troszkę dokumentów. Mysza jest owinięta w kartonik z instrukcją podłączenia. Prosto i klarownie.

Wygląd

Mysza pionowa LIFT ma wysokość 71 mm, szerokość 70 mm, głębokość 108 mm. Myszka waży 125 g. Wersja którą testuję ma kolor biały. Dostępny jest jeszcze kolor czarny oraz różowy.

Część przyciskowa oraz część dolna są plastikowe. Część pod dłonią jest gumowana z poziomymi prążkami. Jest to takie delikatne tworzywo, przyjemne w dotyku.

Myszka posiada 6 przycisków: (lewy/prawy, wstecz/dalej, przycisk środkowy, kółko przewijania ze środkowym przyciskiem). Klapka pod myszką jest magnetyczna (to jest moje ulubione rozwiązanie w myszkach Logi, że nie ma żadnych zatrzasków, które mogą się łatwo wyłamać przy częstym otwieraniu). Tutaj jest otwieranie magnetyczne, a w środku bateria (w zestawie) oraz odbiornik USB.

Użytkowanie

Największym zaskoczeniem w użytkowaniu było przyzwyczajenie się do zupełnie innego trzymania/ułożenia ręki niż w standardowej myszce. Myszka LIFT jest przeznaczona dla małych i średnich dłoni i tutaj muszę przyznać, że zaledwie po 1-2 h korzystania już kompletnie zapomniałam, że korzystam z jakiejś innej myszy.

 

Wymagania systemowe:
BluetoothⓇ Low Energy

Oprogramowanie Options+

Myszka posiada oprogramowanie Options+, które pozwala na zmianę ustawień przycisków.

Po zakończonej konfiguracji mamy już stronę główną oprogramowania i wygląda ona tak:

Jedynym mankamentem jaki zauważyłam podczas korzystania przez 2 tygodnie jest brudzenie się części gumowanej. Nie jest to oczywiście jakoś bardzo widoczne, ale przy takim kolorze i takiej strukturze to raczej mnie to nie dziwi.

Dostępność i kolory

Mysz jest dostępna w 3 kolorach:

  • białym
  • różowym
  • czarnym – wersja czarna posiada dodatkowo wersję dla osób leworęcznych

 

Cena Logitech LIFT for business

Koszt myszki na dzień publikacji to 349 zł na stronie producenta lub nawet od 279 zł (na promocji w sieci).

 

Podsumowanie

To co zdecydowanie zauważyłam po tych 2 tygodniach (tylko albo aż) to mniej zmęczona dłoń po długiej pracy przy komputerze. Zupełnie inaczej układa się cała ręka na biurku – kiedy zwykłą myszką ruszałam tylko dłonią na boki, tutaj w przypadku pionowej myszy raczej przesuwam myszkę całą ręką po biurku a jeśli są to krótkie ruchy to na boki ale już w innym ułożeniu dłoni. Gdzie ruchy te są bardziej naturalne.

Sama myszka ma taką wielkość, że po przyzwyczajeniu się idealnie układa się w dłoni i jest na prawdę wygodna. Jeśli szukasz myszki pionowej a masz małą lub średnią dłoń – to, to będzie dobry wybór 🙂

 

 

Facebook

Poczytaj o IOT