Connect with us

RECENZJE

Mała a sprytna – karta sieciowa od Edimax: EW-7822UTC

Opublikowano

dnia

Zdarzyło się Wam, że Wasz komputer stacjonarny nie miał modułu WiFi albo w Waszym laptopie nagle wysiadła karta sieciowa? Na ratunek przybywa bezprzewodowa karta sieciowa od Edimax EW-7822UTC. Dlaczego warto się nią zainteresować?

Karta posiada niewielki kartonik, w którym znajdziemy również instrukcję i informacje. Sama karta jest bardzo malutka, przez co nie ma problemu z umieszczeniem jej w komputerze. Pomimo swoich niewielkich wymiarów, znalazło się miejsce na przycisk WPS.

Karta pracuje w standardzie AC1200 USB 3.0 a także posiada MU-MIMO (Multiple User – Multiple Input Multiple Output). Dzięki zastosowaniu karty możesz zwiększyć możliwości starszego laptopa lub komputera do urządzenia MU-MIMO. Adapter obsługuje również dwukanałowe Wi-Fi z prędkością do 300Mb/s przy częstotliwości 2,4GHz oraz 867Mb/s przy częstotliwości 5GHz. Adapter posiada również funkcję „Beamforming” czyli generowanie kierunkowych sygnałów WiFi zamiast standardowego WiFi. Dzięki niewielkim rozmiarom kartę można zawsze mieć wpiętą w komputer lub laptop, nie blokując innych portów USB.

Koszt karty (stan na dzień: 17 maja 2019) – ok. 130 zł

 

Podsumowując:

W awaryjnej sytuacji kiedy WiFi nie domaga przyda Ci się karta, która jest malutka, a ma w sobie tak wiele funkcji! 🙂

 

Facebook

Poczytaj o IOT