Connect with us

SMART

MAMIBOT z Technologią skanowania VSLAM

Opublikowano

dnia

Od sierpnia w ofercie Mamibot pojawił się nowy model robota hybrydowego VSLAM, pierwszy robot producenta z wykorzystaniem kamery skanującej przy użyciu technologii v-slam *visual simultaneous localization and mapping. Technologia ta pomaga w odnajdowaniu się robota w przestrzeni sprzątania na podstawie skanowania krawędzi przedmiotów przed urządzeniem jak i konturów sufitu, tak by robot na bieżąco lokalizował swoje położenie względem stacji dokującej i zastanej rzeczywistości ułożenia przeszkód. Technologia VSLAM jest podstawą dla opracowań algorytmów do samodzielnego poruszania się pojazdów autonomicznych.


Mamibot VSLAM posiada wiele inteligentnych rozwiązań, dzięki którym codzienne sprzątanie podłóg staje się jeszcze bardziej efektywne. Kluczowym elementem robota jest kamera ustawiona pod kątem 45 stopni SMART-EYE™ wychwytująca krawędzie mebli oraz innych przeszkód, tak by wybrać najlepszą trasę sprzątania i jak najszybciej posprzątać całą przestrzeń domu. Mimo zastosowania kamery i dołożenia kolejnych elementów udoskonalających technologię sprzątania, robot VSLAM jest najniższym urządzeniem w swojej kategorii (jedyne 8,1cm). Jednym z wyróżniających cech robotów Mamibot jest ich hybrydowość, czyli opcja 2w1. Do Mamibot VSLAM dołączone są dwa pojemniki. Do funkcji odkurzania mamy pojemnik o pojemności 600 ml, a do funkcji mopowania pojemnik wodny wraz ze wstępnym odkurzaniem o pojemności 370 ml. Taka pojemność pojemników wystarczy nawet na 3 cykle pracy na sucho lub na mokro. Przy pomocy aplikacji użytkownik ma również do wyboru 3 tryby dozowania wody na ściereczkę mopującą. Został również dostosowany do każdego metrażu powierzchni z pomocą technologii Double Clean – robot wraca w miejsce, w którym się rozładował,
aby dokończyć sprzątanie, co czyni go niezależnym nawet na powierzchniach ponad 180m2.

Wyposażony w wydajny, bezszczotkowy silnik nowej generacji zapewnia długą i bezawaryjną pracę robota oferując dużą moc zasysania brudu na poziomie 2000Pa. Roboty Mamibot są jednymi z najciszej pracujących urządzeń wśród odkurzaczy automatycznych. W trybie mopowania szum pracującego urządzenia nie przekracza 55db. Robot może być sterowany zarówno przyciskiem z urządzenia, pilotem czy przy pomocy aplikacji, jak i komendami głosowymi.

Jeśli posiadasz w domu głośnik Google Home lub Amazon Alexa, możesz wydawać mu polecenia głosowe. Najwygodniejszym jednak sposobem na użytkowanie robota i zapewnienie codziennie czystych podłóg, jest po prostu ustawienie mu tygodniowego harmonogramu pracy w aplikacji.

W zależności od potrzeb konsumenta robot posiada cztery, różne tryby pracy, które można ustawić za pomocą dołączonego pilota oraz przypisanej aplikacji do urządzenia. Mamibot VSLAM zrobiony w wysokiej jakości materiałów ABS wyróżnia się prostotą dizajnu oraz piękną taflą czarnego szkła. Będzie się dobrze komponował w nowoczesnych wnętrzach ułatwiając życie codzienne domowników. Cena nowego robota to 1777zł. Urządzenia można kupić nawet z 3 letnią gwarancją na stronie producenta www.mamibot.tech.

 

 

Facebook

Poczytaj o IOT