Connect with us

RECENZJE

Nawodnienie ogrodu sterowane telefonem – elektroniczny smart zawór wody od Woox.

Opublikowano

dnia

gGorące i suche lato nie sprzyja roślinom w naszych ogrodach. Ponadto podczas urlopowych wyjazdów kwiaty, drzewa i krzewy narażone są na wysuszenie. Jest jednak na to sposób, który przetestowaliśmy specjalnie dla Was. Elektroniczny smart zawór wody marki Woox może być świetnym rozwiązaniem, który w ekonomiczny sposób zadba o ogród latem.

Pytacie jak stworzyć nowoczesny smart ogród? To całkiem proste. Wystarczy elektroniczny smart zawór wody, który rozwiąże wiele problemów i usprawni proces podlewania. Ponadto, nawet podczas naszej nieobecności w domu, zapewni roślinom odpowiednie nawodnienie. 

 

Smart zawór wody Woox

Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu dostosujemy natężenie strumienia odpowiednie dla naszych roślin, ale również zaplanujemy dokładny harmonogram podlewania. Co ważne, zaworem w łatwy sposób można sterować z poziomu smartfona lub tabletu, przy użyciu bezpłatnej aplikacji Woox Home.

Smart zawór wody – jak zamontować?

Podłączenie elektronicznego zaworu Woox jest bardzo proste. Jest on instalowany bez ingerencji w istniejącą instalację, montowany na końcówce zaworu wody, obsługuje standardowe wejście zaworów o średnicy 26,5 mm G 3/4 ″. Zawór zasilany jest 4 bateriami AA (w zestawie). Co istotne, charakteryzuje się on niskim poborem mocy. Według danych producenta umożliwia on pracę sprzętu na jednym komplecie baterii nawet do 6 miesięcy. 

Smart zawór wody – jak to działa?

Elektronicznym smart zaworem wody możemy sterować przyciskami umieszczonymi na urządzeniu. Jednakże jeżeli chcemy skorzystać z pełnej gamy funkcji oraz sterować sprzętem zdalnie, do jego podłączenia potrzebna jest bramka Woox Zigbee. Dzięki niej smart zawór będzie podłączony do sieci WiFi, co umożliwia łatwe sterowanie nim przy pomocy smartfona lub innych urządzeń z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.

 

Krok 1. 

Pobranie darmowej aplikacji Woox Home – jest ona dostępna na Android oraz iOS.

Krok 2.

Montaż zaworu wody oraz podłączenie bramki ZigBee

Krok 3.

Sparowanie urządzeń w aplikacji Woox Home

Krok 4.

Ustawienie osobistych instrukcji i harmonogramów dotyczących działania zaworu. Na przykład możemy wybrać godzinę i dzień, w którym ma włączyć się zawór – tym samym uruchamiając zraszacze w ogrodzie. 

Smart zawór wody – gdzie się sprawdzi?

Na koniec mamy dla Was kilka podpowiedzi, gdzie elektroniczny smart zawór wody Woox może znaleźć swoje zastosowanie. A takich miejsc jest kilka. Po pierwsze, świetnie sprawdzi się w przydomowym ogrodzie. Dzięki niemu będziemy mieli pełną kontrolę nad systemem nawadniania, pomoże nam utrzymać regularność podlewań (to taka opcja dla zapominalskich), a także może pozwolić na bardziej ekonomiczne zużycie wody. 

Urządzenie Woox można zamontować również na ogródku działkowym, do którego nie jesteśmy w stanie codziennie zaglądać, a także w domku letniskowym, który odwiedzamy od czasu do czasu. Dzięki opcji zdalnego sterowania możemy mieć pewność, że nasze ukochane rośliny są zawsze odpowiednio nawodnione. 

 

Kup bezpośrednio od dystrybutora:

https://netinet.pl/ALARM/12162-Elektroniczny-Smart-Zawor-Wody-Zigbee-sterowany-zdalnie.html

 

Zobacz video:

 

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT