Connect with us

INNE

Piri global – Urządzenia smart home!

Opublikowano

dnia

Urządzanie z serii smart home to kategoria produktów w której występują wszystkie systemy niezbędne do inteligentnego zarządzania domem. Pozwalają one zarządzać oświetleniem, zasilaniem elektrycznym, ogrzewaniem, a także innymi elementami systemu występującymi w twoim domu.

Firma Piri ma do zaoferowania najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu smart home. Można tam znaleźć szeroką ofertę monitoringu tj. bezprzewodowe kamery Wi-fi z detektorem ruchu, czy też inteligentne gniazdka pozwalające na kontrolę zużycia prądu lub czujnik dymu z powiadomieniem na telefon. Technologia smart home nie tylko jest energooszczędna i funkcjonalna, ale przed wszystkim pozwala na kontrolę swojego domu, gdy jesteśmy daleko poza nim. Pomaga to zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, bądź też w przypadku zagrożenia pożarem.

Bezprzewodowa kamera Wi-fi jest pierwszą tego typu kamerą na rynku bezprzewodową, która odbiera obraz na żywo w rozdzielczości full HD. Sterowana mobilną aplikacją PIRI Reolink, ma wbudowany system night vision, pozwalający na widzenie w nocy oraz funkcję baby care, która powiadamia o wykryciu ruchu. Ponadto jak większość urządzeń smart home jest oszczędna. Bateria wytrzymuje nawet do 3 miesięcy i posiada możliwość ładowania poprzez panel słoneczny.

Gniazdko z miernikiem prądu może być zdalnie włączane i wyłączane w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Za czas odpowiada funkcja minutnik, która powala na ustawienie określonego czasu pracy lub czasu, po którym urządzenie się włączy. Dzięki wbudowanemu miernikowi prądu w czasie rzeczywistym, możemy mieć dostęp do informacji o bieżącym poborze energii. Można tez skorzystać z wbudowanych raportów i wykresów oraz kalkulatora, które pozwalają na weryfikację faktyczną ilości pobranej energii.

Czujnik dymu z kolei pozwala na nieustannej kontroli pomieszczeń użytkowych. Posiada wbudowany sensor, który pozwala wykryć zagrożenie pożaru nawet w jego bardzo wczesnym stadium. W przypadku wykrycia czujnik uruchamia alarm optyczny oraz alarm akustyczny. Alarm może uruchomić się także w aplikacji na urządzeniu mobilnym, jeśli ten jeśli czujnik jest do nią połączony.

Jeszcze niedawno urządzenia typu smart home były dla nas fantazją. Rynek technologiczny jest najprężniej rozwijającym się rynkiem na świecie. W tym momencie takie działania jak włączanie i wyłączanie systemów w domu na odległość nie jest już nic nowym. Już w tej chwili urządzeń smart home jest bardzo wiele i tylko kwestią czasu jest, jak takie urządzenia wejdą na porządek dzienny w każdym domu.

 

Facebook

Poczytaj o IOT