Connect with us

RECENZJE

PocketBook Touch Lux 5 – recenzja

Opublikowano

dnia

Książka papierowa czy może czytnik? Zapraszam na pierwszą recenzję czytnika e-booków marki PocketBook – modelu Touch Lux 5.

 

Opakowanie

Czytnik otrzymałam w oryginalnym opakowaniu, na którym od razu widać co jest w środku oraz w jakiej wielkości. Grafika przedstawiająca czytnik jest w jego faktycznym rozmiarze 1:1. Z tyłu opakowania znajdują się dane techniczne i to w zasadzie wszystko 🙂

Zawartość

W opakowaniu znajdziemy:

  • czytnik
  • kartę gwarancyjną
  • szybki podręcznik użytkownika
  • kabelek do ładowania

Wygląd

Model, który testowałam jest w kolorze czarnym, a plastik wykończeniowy jest pokryty takim tworzywem soft, który jest milutki w dotyku ale przez to plecki czytnika się bardzo brudzą 🙁 Dlatego z pewnością nie jest to czytnik dla tych co czytając, zagryzają fabułę czipsami 😉

 

W dolnej części obudowy czytnik posiada port micro USB do ładowania, slot na kartę micro SD oraz przycisk do uruchamiania czytnika, który podświetla się podczas uruchamiania oraz świeci podczas ładowania.

Parametry i funkcje

Do obsługi czytnik posiada 4 przyciski, od lewej:

  • menu główne
  • 2 przyciski: prawo-lewo do zmiany stron
  • przycisk szybkich ustawień oraz wyłączania dotyku w ekranie (przydatna funkcja podczas ciągłego czytania, aktywuje się ją poprzez dwukrotne kliknięcie)

PocketBook Touch Lux 5 posiada ekran E-Ink Carta, o rozdzielczości 1024×758 i 212 dpi. Czytnik jest bardzo poręczny, dzięki temu, że posiada 6-calowy ekran oraz waży tylko 155 g.

Czytnik obsługuje niemal wszystkie formaty ebooków: ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT.

Czytnik obsługuje WIFI, posiada gry oraz notatnik – szkicownik, w którym można rysować palcem. Bateria ma pojemność 1500mAh.

Jego ekran jest na prawdę bardzo praktyczny i czytelny. Nawet w bardzo słoneczny dzień nie było problemu z czytaniem tekstu, a dla osób ze słabym wzrokiem jest możliwość powiększenia tekstu na ekranie! 🙂

@internetrzeczy

Nowa recenzja! #recenzja #czytnikebooków #pocketbook #czytnik #ebook

♬ Memories – Lux-Inspira

Podsumowanie

Mimo, że ten model to jeden z podstawowych modeli z oferty PocketBook to posiada wiele przydatnych funkcji i z pewnością zastąpi grube książki w podróży.

Aktualna cena zaczyna się od 509 PLN, taką najniższą cenę znalazłam na ceneo. Czy warto zamienić książki papierowe na PocketBook? Na to pytanie nie odpowiem, bo to bardzo indywidualna sprawa. Jednak jeśli dużo podróżujecie i chcecie poczytać, to dla wygody polecam wybrać czytnik 🙂

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT