Connect with us

AGD/RTV

Polacy chcą inteligentnych liczników prądu.

Opublikowano

dnia

Odbiorcy energii elektrycznej mogą już korzystać z inteligentnych liczników. Obowiązująca ustawa przewiduje, że nowoczesne rozwiązanie do 2028 roku będzie dostępne już u 80% odbiorców[1]. Nowe przepisy umożliwią korzystanie z funkcji inteligentnych liczników ze zdalnym odczytem (LZO). To duży przeskok technologiczny w stosunku do stosowanych dotychczas sposobów pomiaru poboru energii. Co o tych rozwiązaniach myślą Polacy?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przeprowadziło badanie opinii publicznej dotyczące poziomu akceptacji dla informatyzacji oraz automatyzacji systemu elektroenergetycznego w Polsce. Aż 86% badanych z próby społecznej oraz 92% internautów jest pozytywnie nastawiona do wdrożenia inteligentnych liczników.

Jak wynika z raportu MKŚ, Polacy za największą zaletę korzystania z inteligentnego licznika uznają możliwość zdalnego odczytu zużycia energii, bez konieczności wizyty inkasenta. Kolejnymi ważnymi dla nich korzyściami są płacenie za faktyczne zużycie energii i możliwość bieżącego kontrolowania go. Ponad 50% respondentów nie ma żadnych obaw związanych z licznikami zdalnego odczytu. Polacy są zatem chętni do korzystania z inteligentnych urządzeń, które mogą pomóc im na co dzień.

„Pozytywne nastawienie do zmian pokazuje, że Polacy dostrzegają potencjał w połączeniu nowych rozwiązań technologicznych z zarządzaniem energią. Chcą mieć pełną kontrolę nad rachunkami, a inteligentne liczniki to dobry początek do realizacji tego celu. Jest to również świetne wprowadzenie do technologii smart home, która jest w stanie pomóc w efektywnym kontrolowaniu oraz ograniczeniu zużycia mediów. Takie rozwiązania to nie tylko oszczędność pieniędzy i zasobów, ale także czasu. Polacy dostrzegają te zalety, a ich entuzjastyczne podejście do inteligentnych liczników to duży krok w stronę popularyzacji rozwiązań smart home” – podsumowuje Fred Potter, założyciel marki Netatmo.

[1] Źródło: https://www.gov.pl/web/klimat/polacy-chca-inteligentnych-licznikow

 

O Netatmo 

Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący inteligentne i proste w użyciu urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu.

Od chwili utworzenia w 2012 r. Netatmo opracowuje i oddaje w ręce użytkowników kompletne produkty.

  • 100% kosztów zawiera się w cenie zakupu urządzenia: bez abonamentu i ukrytych opłat
  • 100% bezpieczne: gwarantują ochronę danych i prywatność użytkowników,
  • 100% aktualne: zapewniają regularne aktualizacje i bezpłatne dodawanie nowych funkcji.

Netatmo oferuje obecnie 13 inteligentnych produktów i akcesoriów. Przydatne i łatwe w użyciu urządzenia poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu.

Firma współpracuje również z liderami z branży budowlanej w ramach programu „with Netatmo”, tworząc wspólnie inteligentne rozwiązania zintegrowane z infrastrukturą domową.

Od 2018 roku Netatmo należy do grupy Legrand, która jest światowym ekspertem w branży instalacji elektrycznych i infrastruktur cyfrowej budynków.

Netatmo – prosty sposób na inteligentny dom.

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT