Connect with us

INNE

Jak przyspieszyć pracę laptopa?

Opublikowano

dnia

Laptopy, tak jak każdy inny sprzęt komputerowy, z czasem się starzeją i ich możliwości przestają wystarczać do komfortowej pracy. Można w nie jednak tknąć drugie życie, montując dodatkowy dysk SSD, który znacznie przyspieszy działanie naszego notebooka. Adapter Icy Dock ToughArmor MB411SPO-1B pozwala łatwo wymienić niepotrzebny napęd optyczny na miejsce dla dysku SSD.

MB411spo-1b_fits_slim_odd_bay.jpg
MB411SPO-1B jest całkowicie metalową stacją dokującą dla 2,5-calowych dysków HDD/SSD SATA/SAS zaprojektowaną tak, aby pasowała do wąskiej kieszeni na napęd optyczny o wysokości 12,7 mm, którą można znaleźć w laptopach, komputerach stacjonarnych i stacjach roboczych. MB411SPO-1B wykorzystuje w pełni metalową konstrukcję, aby zapewnić maksymalną żywotność urządzenia i wytrzymać nawet w najcięższych warunkach. Taca EZ Slide Micro obsługuje dowolne, 2,5-calowe dyski o wysokości od 5 do 9,5 mm, oferując funkcję wymiany na gorąco. Ponadto adapter Icy Dock zapewnia obsługę transferu do 6 Gb/s.
MB411SPO-1B_full_metal_construction.jpg

Kompatybilność z ODD

ToughArmor M411SPO-1B ma dokładnie takie same wymiary, rozmieszczenie portów i otworów montażowych co smukły napęd optyczny. Czyni go to idealnym akcesorium do wymiany ODD na dodatkowy dysk SSD, który może usprawnić działanie systemu. Użytkownik może także umieścić w nim dysk twardy, aby otrzymać więcej miejsca do przechowywania danych.
MB411SPO-1B_same_dimension_port.jpg

Wyjmowana, 2,5-calowa konstrukcja

Taca EZ Slide Micro obsługuje funkcję wymiany na gorąco i sprawia, że transport i konserwacja napędu są całkowicie bezproblemowe. Metalowe ramki pozwalają na bezpieczny montaż oraz ochronę dysków.
MB411SPO-1B_fits_hdd_ssd.jpg

Wszechstronność i bezpieczeństwo

Z przodu adaptera została umieszczona dioda LED, która zapewnia informację o stanie zamontowanego dysku. Technologia Active Power (APT) sprawia, że urządzenie jest zasilane tylko wtedy, gdy w obudowie znajduje się dysk. ToughArmor MB411SPO-1B wykorzystuje pojedyncze, 13-pinowe kable SATA slimline do zasilania MB411SPO-1B.
mb411spo_1b_LED.gif

Kluczowe cechy

  • Dokładnie takie same wymiary, co wąski napęd optyczny
  • Mieści jeden dysk HDD/SSD SATA/SAS w kieszeni ODD o wysokości 12,7 mm
  • Obsługuje prędkość transferu do 6 Gb/s
  • Wyjmowana taca EZ Slide Micro dla łatwej konserwacji
  • Wytrzymała, w pełni metalowa konstrukcja
  • Technologia Multi-Flow zapewnia doskonałe chłodzenie pasywne
  • Technologia antywibracyjna tworzy bezpieczne środowisko dla dysków HDD lub SSD
  • Technologia Active Power zasila diodę LED tylko wtedy, gdy napęd jest wewnątrz
  • Uziemienie EMI chroni dyski twarde przed uszkodzeniami elektrycznymi
  • 3 lata gwarancji

Facebook

Poczytaj o IOT