Connect with us

WIEDZA IOT

realme GT Neo5 z rewolucyjnym systemem ładowania o mocy 240W zadebiutował w Chinach

Opublikowano

dnia

Realme zapowiada wprowadzenie na globalny rynek innowacyjnego flagowca GT Neo5 z mocą ładowania 240W, pozwalającą na bezpieczne oraz szybkie uzupełnienie baterii. Nowy smartfon będzie cechował się ognioodporną konstrukcją na poziomie PS3, a także zostanie wyposażony w 13 czujników  temperatury baterii.

 

Nowy flagowiec realme GT Neo5 zostanie wyposażony w nowoczesny system ładowania, który cechuje się szeregiem innowacyjnych funkcji, w tym:

 

  • nowoczesną architekturą ładowania 240W: technologia 240W jest bezpieczniejsza, dzięki niskiemu napięciu podczas ładowania, a także posiada super wysoką wydajność konwersji mocy na poziomie 98,7 proc.
  • rewolucyjnym kablem ładującym 12A: realme GT Neo5 będzie sprzedawany w komplecie z niestandardowym kablem ładującym 12A – najwyższym standardem kabla w branży.
  • podwójnym systemem ładującym GaN o mocy 240 W: realme GT Neo5 będzie wyposażony w niewielkich rozmiarów podwójne komponenty ładujące GaN, których gęstość mocy wynosi 2,34 W/CC.

 

Ognioodporna konstrukcja w realme GT Neo5

Poza innowacyjnym systemem ładowania, realme GT Neo5 będzie posiadał ognioodporną konstrukcję na poziomie PS3 oraz 13 czujników do monitorowania temperatury baterii w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, telefon będzie wyposażony w największy w branży grafenowy system odprowadzania ciepła – łącznie do 6580 mm2. Wynik ten uzyskano w ciągu 21-dniowej próby flagowca w warunkach nieprzerwanego ładowania i zwolnienia mocy w środowisku o temperaturze 85℃ oraz 85 proc. wilgotności. Po zakończeniu testu nie znaleziono żadnych problemów lub zakłóceń w funkcjonalności telefonu.  Innowacyjna technologia ładowania pozwała na 1600 cykli ładowania baterii, dzięki czemu realme GT Neo5 będzie pierwszym flagowcem w branży z mocą szybkiego ładowania baterii o 200W, a nawet wyższą.

 

realme liderem technologii szybkiego ładowania

realme jest pionierem technologii szybkiego ładowania. W 2021 roku marka dodała do swojej oferty ze średniej półki cenowej telefony wyposażone w system szybkiego ładowania 67W, pozwalając swoim klientom cieszyć się najwyższą wydajnością w atrakcyjnej ofercie cenowej. Realme jest również pierwszą marką w branży, która na początku 2022 roku wprowadziła na rynek system szybkiego ładowania o mocy 150W – wraz z flagowcem realme GT Neo 3 osiągając przełomowy 20-minutowy czas ładowania od 0 do 100 proc. Obecnie firma wprowadza technologię szybkiego ładowania na kolejny poziom, poszerzając swoją ofertę o smartfony z mocą ładowania 240W – najszybszą dostępną na rynku prędkością ładowania w standardzie Type-C.

 

Rewolucyjny system ładowania 240W pojawi się w smartfonie realme GT Neo 5, którego premiera na rynku chińskim odbędzie się w lutym 2023 roku.

Facebook

Poczytaj o IOT