Connect with us

RECENZJE

Recenzja lampki GOTIE GML-100C / GML-100B

Opublikowano

dnia

Lampka jak lampka można by powiedzieć, jednak ta jest czymś więcej. A dokładniej posiada więcej funkcji niż zwyczajna lampka.

Nie tak dawno w sklepie GOTIE pojawiła się lampka z czujnikiem ruchu. Postanowiliśmy się przyjrzeć jej bliżej aby sprawdzić czym się wyróżnia i czy warto ją mieć.

Opakowanie

Lampka posiada niewielkie opakowanie, można powiedzieć, że malutkie (idealne na prezent). Pudełko ma dobrze opisane funkcje oraz zastosowanie.

W pudełeczku znajduje się tylko lampka i kabelek, tylko bądź aż 🙂

Z tyłu lampka posiada zaślepkę z taśmą oraz magnes. Oznacza to, że można ją przykleić na taśmie bądź na magnesie. Zaślepka pozwala na zdjęcie przyklejonej lampki i użycie jej jako podręcznej latarki. Włącznik posiada opcje:

  • OFF – środkowe położenie – czyli lampka jest wyłączona
  • PIR – lampka uruchamia się po wykryciu ruchu (czujnik posiada szeroki kąt widzenia, bo aż 90° i wykrywa ruch w odległości do 3 m.)
  • ON – lampka świeci ciągle – czyli działa jak podręczna latarka.

Pod włącznikiem znajduje się także wejście na kabelek do ładowania baterii. Tak! Lampka posiada wbudowany akumulator, co oznacza, że nie musimy kupować paluszków, wymieniać i zwykle gdy nie mamy w domu zapasowych baterii taka lampka ląduje w szafie i jest już nie używana. Lampkę GOTIE wystarczy podładować kabelkiem USB i mamy długi czas pracy. Jak podaje producent:

„Lampka GOTIE GML-100 wyposażona jest w energooszczędne diody LED oraz duży, trwały akumulator o pojemności 1800 mAh. Dzięki niemu urządzenie może działać w trybie czuwania z czujnikiem ruchu aż do 90 dni! Z kolei w trybie latarki tak pojemna bateria pozwoli na ciągłe świecenie przez maksymalnie 10 godzin. Ładowanie odbywa się przez standardowy port microUSB.”

Lampka jest dostępna w 2 wersjach kolorystycznych. Kolory, które tak naprawdę nic nie zmieniają w działaniu, mogą się lepiej dopasować do wnętrza. Jednak co musimy stwierdzić po oględzinach to fakt, że jest wykonana naprawdę porządnie nie sprawiając wrażenia taniej chińszczyzny.

Działanie

Lampka świeci bardzo mocno i dobrze oświetla w zupełnej ciemności. Poniższe zdjęcie pokazuje moc lampki w ciemności (zdjęcie naturalne bez lampy).

Fajną opcja jest świecenie w tył. Oznacza to, że lampka ładnie rozświetla otoczenie nie powodując ciemności za sobą.

 

Zastosowanie

Gdzie konkretnie można zastosować lampkę? Producent dobrze podpowiada, że może być gdziekolwiek, gdzie mamy za mało światła lub w konkretnych miejscach jak np. klatka schodowa, szafa czy garaż.

Podsumowanie

Za co lampka nas urzekła?

  • Za czujnik ruchu
  • Za akumulator zamiast baterii
  • Za świetny design i funkcjonalność
  • Za cenę! Lampka kosztuje jedynie 39 zł!

 

Czy są na rynku konkurenci? Udało nam się coś znaleźć z akumulatorem, jednak design konkurencyjnej lampki nie jest tak funkcjonalny jak GOTIE oraz cena praktycznie dwa razy większa. Wniosek? Zostajemy przy GOTIE i wręczamy odznakę DESIGN za całokształt! Bo jest to po prostu świetnie zaprojektowany gadżet.

Możesz je kupić tutaj:

Lampka czarna: https://www.gotieshop.pl/pl/p/Lampka-LED-z-czujnikiem-ruchu-GOTIE-GML-100C/744

Lampka biała: https://www.gotieshop.pl/pl/p/Lampka-LED-z-czujnikiem-ruchu-GOTIE-GML-100B/743

 

 

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT