Connect with us

RECENZJE

Zakrzywiona, dzielona klawiatura Logitech – recenzja ERGO K860

Opublikowano

dnia

Klawiatura to jeden z najważniejszych elementów komputera, który umożliwia użytkownikowi wprowadzanie tekstu oraz sterowanie różnymi funkcjami systemu. W zależności od potrzeb i preferencji użytkownika, klawiatury mogą być różne – od tradycyjnych, przewodowych po bezprzewodowe, mechaniczne lub membranowe, z podświetleniem lub bez. Wybór odpowiedniej klawiatury może mieć znaczący wpływ na wygodę i efektywność pracy na komputerze. Dziś zapraszam na recenzję modelu od Logitech ERGO K860.

Opakowanie i zawartość

Produkty od Logitech zwykle (sprawdź recenzję MX Keys Combo lub myszkę Logitech LIFT) są pakowane w minimalistyczny karton bez kolorowych nadruków. To bardzo mi się podoba!

Opakowania nawiązują do bycia eko i nie są przesadnie kolorowe. Na kartoniku znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące produktu. Natomiast w środku, znów mamy pięknie zapakowaną klawiaturę (jak kanapki do szkoły) w biały papier. Kartonik jest dopasowany aby klawiatura nie latała po opakowaniu i bezpiecznie dotarła w czasie podróży kurierskiej 🙂 W opakowaniu oprócz klawiatury znajduje się bezprzewodowy odbiornik USB i dokumenty.

Wygląd

Klawiatura wygląda bardzo solidnie. Jest ciężka i podbita gumowymi nóżkami, przez co nie ma mowy aby się ślizgała po biurku. Klawiatura podsiada podpórkę na dłonie, która jest częścią klawiatury (tzn. nie jest odpinana). Klawiatura jest czarna, ma dzielone klawisze oraz jest zakrzywiona. Mocno odbiega od klawiatur jakie znamy. Wszystko dlatego, że producent opracował ten model tak, aby zapewniał jak najlepsze efekty pracy oraz zdrowe ułożenie dłoni podczas pisania.

Pisz bardziej naturalnie dzięki zakrzywionej, dzielonej klawiaturze pełnowymiarowej, która równocześnie poprawia posturę podczas pisania. Pochylona obudowa redukuje nadwyrężanie mięśni nadgarstków i przedramion – przyczyniając się do rozluźnienia dłoni i ramion.

Jak widać jest zdrowo. Zakrzywiona obudowa ERGO K860 sprzyja układaniu dłoni, nadgarstków, palców i przedramion w bardziej naturalny sposób – gdy tylko położysz dłonie na klawiaturze, odczujesz brak napięcia mięśni – faktycznie tak jest!

Co najlepsze, piankowa podpórka jest baaardzo wygodna.

Wszystko za sprawą tego, że podparcie składa się z trzech warstw: na samym dole jest 4 mm pianka zapamiętująca kształt, w środku dodatkowa pianka o grubości 2 mm a na wierzchu podpórka pokryta jest wytrzymałą, plamoodporną i łatwą do czyszczenia dzianiną o grubości 0,5 mm.

Na spodzie znajdują się nóżki, które umożliwiają podniesienie klawiatury. Mniejsza nóżka unosi klawiaturę o 4° a większa o 7°. Z tyłu znajduje się też klapka z bateriami oraz miejscem na odbiornik USB jeśli chcemy go schować. Baterie, które napędzają klawiaturę i są dołączone w zestawie to 2 paluszki AAA.

Testy i oprogramowanie

Pora na testy. Klawiatura jest dość nietypowa dla mnie. Bo nigdy wcześniej nie korzystałam z klawiatury tego typu. Jednak po krótkim czasie adaptacji do nowych warunków szybko przestawiłam się do nowych warunków pisania. Choć finalnie jest ona dla mnie troszkę duża i zajmuje sporo miejsca na biurku.

Oprogramowanie Logi Options+

Klawiatura posiada oprogramowanie Logi Options+, które pozwala poznać lepiej funkcje klawiatury oraz dopasować własne ustawienia.

Ciekawą funkcją w oprogramowaniu jest wyjaśnienie wszystkich funkcji na klawiaturze, które z pewnością przyspieszą pracę.

Wśród skrótów klawiszowych mamy takie jak: przełączanie aplikacji, wycinek ekranu, dyktowanie, zmiana głośności czy jasności.

Dla mnie nowością i ciekawostką jest klawisz Emoji, który po kliknięciu pozwala na szybkie wyszukanie i użycie emoji, symbolu czy gifa.

Klawiatura posiada 3 przyciski pozwalające na przypisanie urządzenia i łatwe przełączanie się pomiędzy sparowanymi komputerami.

Na stronie początkowej oprogramowania mamy widok podłączonych urządzeń oraz stan naładowania baterii.

Podsumowanie

Klawiatura Logitech ERGO K860 to interesujące rozwiązanie dla osób, które spędzają dużo czasu przed komputerem i chcą zadbać o swoje zdrowie oraz wygodę pracy. Ergonomiczny kształt klawiatury, zaprojektowany z myślą o zapobieganiu bólu i napięciom mięśni, zwiększa komfort pracy i zmniejsza ryzyko urazów. Ponadto, klawiatura oferuje wygodne, nisko profilowe klawisze, które zapewniają ciche i płynne pisanie.

Dodatkowym atutem Logitech ERGO K860 jest zintegrowana podpórka pod nadgarstki, która pozwala na właściwe ułożenie rąk podczas pisania i zapobiega przeciążeniu mięśni.

Jednak, warto zwrócić uwagę na nieco większe wymiary klawiatury, co może być nieco uciążliwe dla osób o mniejszych dłoniach lub przy pracy na małym biurku. Mimo to, Logitech ERGO K860 to solidna propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i dbają o swoje zdrowie podczas długotrwałej pracy przed komputerem.

Koszt klawiatury: 439 zł w dniu publikacji (wg. ceneo).

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT