Connect with us

RECENZJE

Samsung Watch 4 – szybka recenzja zegarka

Opublikowano

dnia

Ponieważ to mój pierwszy punkt styku z zegarkami marki Samsung, byłam bardzo ciekawa działania i funkcji. Zapraszam na szybką recenzję modelu Galaxy Watch 4.

 

Opakowanie

Zegarek Galaxy Watch4 ma nietypowe podłużne opakowanie. Na przodzie grafika pokazuje rzeczywisty rozmiar zegarka oraz wersję kolorystyczną.

Zawartość

W zestawie oprócz zegarka znajduje się kabelek ładujący USB oraz dokumenty. Co ciekawe, ładowanie odbywa się dotykowo – nie ma potrzeby podpinania ładowarki do zegarka… wystarczy położyć tył tarczy na ładowarce.

Wygląd

Zegarek posiada silikonowy pasek w kolorze pastelowego różu. Tarcza posiada metalową obwódkę w kolorze różowym oraz dwa przyciski na prawym boku.

 

Konfiguracja

Przed rozpoczęciem działania, należy nacisnąć i przytrzymać boczny, górny przycisk. Wybrać język oraz przejść do aplikacji na telefonie.

 

Po zainstalowaniu aplikacji Galaxy Watch 4 Plugin wystarczy wykonywać kroki wyświetlone na ekranie i po chwili, dłuższej chwili… zegarek będzie sparowany i gotowy do użycia.

W aplikacji mamy możliwość ustawień zegarka, zmiany tarczy bądź poustawiania kafelków.

Testy podczas ćwiczeń

Zegarek testowałam podczas jazdy na rowerze. Najlepszą funkcją jaka mi się spodobała jest automatyczne pauzowanie treningu po wykryciu zatrzymania. Super sprawa! Bardzo często będąc na postojach zapominam o ponownym włączeniu zatrzymanego treningu a tutaj nie ma potrzeby by o tym pamiętać.

Podczas treningu na ekranie mamy do podglądu czas trwania treningu, dystans, śr. prędkość, tętno.

Po zakończeniu treningu mamy podsumowania. Jakie były strefy treningu, śr. puls, szybkość a nawet mapę trasy. Trzeba przyznać, że ekran wyświetla wszystko bardzo wyraźnie i ładnie.

Najciekawszą funkcją był dla mnie pomiar tkanki tłuszczowej ciała. Po określeniu płci i swoich kg, zegarek oblicza masę mięśniową i tłuszczową – wow 🙂

 

Podsumowanie

FAJNE

NIE FAJNE
  • bardzo ładny design
  • wyraźny wyświetlacz
  • ładne tapety
  • duże możliwości konfiguracji zegarka pod siebie
  • autopauza podczas treningu! – wielki plus za to
  • nie współpracuje z IOS, a szkoda

Podsumowując zegarek – jest to bardzo ciekawa propozycja zegarka gdyby nie fakt, że współpracuje tylko z Androidem. Ale jeśli to nie jest dla Ciebie przeszkodą to myślę, że warto się pochylić nad tym modelem 🙂

Sprawdź najlepsze ceny Samsunga Galaxy Watch 4 na gsm24.pl.

 

 

Facebook

Poczytaj o IOT