Connect with us

SMART

Smanos wprowadza nowe produkty do Polski

Opublikowano

dnia

Smanos ujednolica aplikację do swoich urządzeń oraz wprowadza nowe produkty na polskie półki. Polacy chcą być coraz bardziej „smart”.

Smanos – innowacyjny trendsetter, producent bezprzewodowych systemów smart home oraz systemów bezpieczeństwa DIY rozwija swoje skrzydła i wkracza na polski rynek! Ten rok będzie dla niego przełomowy, bo robi to coraz lepiej. Z najnowszych informacji wynika, że urządzenia aktualnie działające pod własnymi aplikacjami będą działać pod jedną, ogólną.Producent systemów smart home pojawił się już w tym roku na targach CES w Las Vegas, które odbywały się między 9 a 12 stycznia, by z dumą chwalić się swoimi dokonaniami w dziedzinie bezpieczeństwa domowego.

W czasie rzeczywistym zaprezentowana została wersja demonstracyjna systemu K1, jak i kamera UFO, która współpracuje z głosowymi interakcjami Google Assistant oraz Amazon Alexa.Całość portfolio smart home firmy smanos cechuje się minimalistyczną elegancją, a także możliwością samodzielnej instalacji i monitoringu. Urządzenia dostępne są do kupienia na stoisku firmy podczas targów CES 2018.

K1, czyli centrum domowego bezpieczeństwa i automatyzacji jest bramą inteligentnego domu, łączącą funkcje czegoś w rodzaju lokaja i strażnika w zbiór estetycznie wyglądających dysków. “Dodaliśmy kilka ciekawych funkcji do naszego K1, z których najbardziej zauważalną jest współdziałanie z Google Assistant.” – powiedział Brian Stark, główny menadżer Północnej i Południowej Ameryki. “Dostosowanie aplikacji i infrastruktury chmury nie sprawiło nam żadnych trudności. Integracja z Google Assistant otworzyła przed nami możliwość lepszego dostosowania usług do naszych klientów bez względu na to, jakim językiem się posługują. Zamiast być ograniczonymi do pojedynczego urządzenia w domu, jesteśmy z naszymi użytkownikami wszędzie: w telefonie, w biurze, w samochodzie, podczas oglądania telewizji, zachęcając ich do interakcji z naszymi produktami nie tylko przy pomocy komend głosowych, ale także pisząc czy klikając w odpowiednie opcje.”Świeżo ogłoszony zwycięzca nagród Red Dot Product Design, a także Computex d&i Gold Award K1 jest również kompatybilny z Amazon Alexa i dostępny w globalnej sprzedaży w cenie sugerowanej przez producenta – ok 1050 zł.

Dostępna jest także panoramiczna kamera HD UFO, z którą można połączyć się przez WiFi. Ułatwia obsługę domowego monitoringu, gwarantuje użytkownikom przejrzystość i wciągającą wizję poprzez możliwości inwigilacji: soczewki fisheye w jakości HD, lepszą jakość nagrywania w nocy czy dokładną technologię wykrywania ruchu. Kamerę smanos UFO można zamontować na suficie lub na dowolnej innej płaskiej powierzchni. Zapewnia ona sześć opcji podglądu do wyboru, zaspokajając wszystkie potrzeby użytkownika, bezpośrednio na ekranie urządzenia z Androidem lub systemem iOS. Efekty pracy urządzenia zapisywane są lokalnie (np. na opcjonalnej karcie microSD) za darmo. W niedalekiej przyszłości powstanie także możliwość dostępu do tych danych, ich udostępniania i archiwizowania zdalnie przy pomocy chmury – za opłatą.Kamera współpracuje również z Google Assistant i Alexą od Amazona i jest dostępna na rynku globalnie w cenie ok. 630 zł.

Jako dumny zwycięzca Computex d&i, TWICE VIP, DISTREE Diamond i National Hardware Show Silver Awards, smanos dzięki swojemu nowemu inteligentnemu wideo dzwonkowi do drzwi umożliwia nam wpuszczanie gości nawet, jeśli nie ma nas w domu! Nagrywa on w czasie rzeczywistym filmik z głosem, który następnie wysyła do domowników wprost na ich smartfony. Dzięki tej samej aplikacji obsługującej dzwonek użytkownicy mogą porozmawiać z gościem lub potencjalnym intruzem z dowolnego miejsca na Ziemi tak długo, jak długo ich urządzenie posiada dostęp do Internetu. Sprzęt można bardzo łatwo samemu zainstalować, jest zasilany przewodowo (z awaryjnym zasilaniem bateryjnym) i działa niezależnie lub razem z systemem smanos K1, co umożliwia jego podłączenie do dodatkowych bezprzewodowych czujników, kiedy mieszkaniowe wymagania użytkownika zaczną rosnąć. Inteligentny dzwonek do drzwi smanos będzie dostępny na rynku globalnym w cenie ok. 700zł.

W Polsce – oprócz urządzeń zaprezentowanych na targach CES 2018 – możliwy będzie także zakup nowości od smanos. Do oferty wchodzi wideodomofon DB20, zestaw smart home K2 (z technologią Z-Wave) oraz zestaw W120i – ulepszony następca W020 – w zestawie z kamerą IP, która działa we współpracy z asystentami głosowymi Google Assistant oraz Amazon Alexa.

Produkty smanos będą dostępne w polskich sklepach internetowych od połowy lutego.

Facebook

Poczytaj o IOT