Connect with us

RECENZJE

Smart kamera Aeotec Cam 360

Opublikowano

dnia

Zapraszam na recenzję smart kamery pokojowej, która może być ciekawym rozwiązaniem na podglądanie zwierzaka w domu, śpiącego dziecka czy doglądania osoby starszej. Dzisiejsza bohaterka to kamera marki Aeotec Cam 360.

Opakowanie i zawartość

Opakowanie kamery Smart marki Aeotec jest koloru granatowego z wyraźną grafiką urządzenia w skali 1:1. Na opakowaniu widnieje napis „obserwuj każdy kąt”, sprawdzę czy to faktycznie możliwe 🙂

W zestawie oprócz kamery są także:

  • podstawka montażowa oraz kołki
  • 2 metrowy kabelek USB + wtyczka
  • instrukcja obsługi

Wygląd

Kamera posiada biały korpus. Na spodzie w tylnej części znajduje się wejście na kabel zasilający oraz przycisk reset. Pod spodem znajdują się numery seryjne oraz kod QR do parowania z aplikacją. Tylna część kamery posiada dziurki, pod którymi znajduje się głośnik, natomiast mikrofon jest na przodzie tuż pod obiektywem kamery.

Dane techniczne:

  • Wymiary: 118 x 75 x 75 mm
  • Waga:  245 g
  • Oprogramowanie: SmartThings Connect (iOS lub Android)
  • Komunikacja: WiFi, 2.4 GHz WiFi IEEE 802.11 b/g/n
  • Temperatura pracy: -20°C ~ 50°C
  • Do zastosowań domowych

Konfiguracja

Do poprawnego sterowania kamerą potrzebna jest aplikacja Smart Things. Po zainstalowaniu i utworzeniu konta w aplikacji, wystarczy postępować zgodnie z komunikatami aby przeprowadzić proces parowania kamery z naszą siecią WIFI oraz aplikacją.

Linki: AppStore, Google Play

Ustawienia

Po podłączeniu kamery możemy ustawić nazwę kamery np. od miejsca w którym się znajduje np. korytarz. Jest to bardzo przydatne w sytuacji, gdy mamy w domu więcej kamer. Dzięki własnym nazwom możemy łatwo odróżnić w jakim pomieszczeniu kamera się znajduje.

Po odpowiedniej konfiguracji możemy też sprawdzić siłę sygnału wifi – im bliżej routera tym zasięg będzie lepszy i pozwoli na płynne przesyłanie obrazu z kamery.

Wchodząc w ustawienia mamy do wyboru wiele opcji. zmianę widoku np. na szerokokątny, który pokazuje więcej pomieszczenia. Czułość dźwięku czy głośność głośnika.

Możemy także wyłączyć lub włączyć nagrywanie z dźwiękiem lub bez. Jeśli nie chcemy głosu a zależy nam tylko na obrazie.

Zdjęcie z kamery

Kamera umożliwia zrobienie zdjęcia danej sytuacji, poniżej prezentuję jak wygląda zdjęcie zrobione kamerą. Według mnie jest bardzo wyraźne i dobrej jakości.

Nagrania dzienne

Nagranie dzienne z kamery aeotec cam 360
Nagranie dzienne z kamery aeotec cam 360

Nagrania w nocy

Nagranie nocne z kamery aeotec cam 360
Nagranie nocne z kamery aeotec cam 360

Zobacz jak wygląda aplikacja Smart Things oraz oś czasu z nagraniami po wykrytym ruchu w obrębie kamery: LINK

Podsumowanie

Podczas testowania kamery najbardziej spodobała mi się funkcja wykrywania ruchu wraz ze śledzeniem ruchu „intruza” bądź czynnika ruchu. Kamera ma płynny obraz oraz przejrzystą aplikację do sterowania i ustawień. Za prostą obsługę kamera zasługuje na odznakę 🙂

Dodatkowo kamera pozwala zapis 10 sekundowych nagrań dostępnych w chmurze przez 24-godziny za darmo.

Koszt kamery to 219 zł w sklepie Inteligentnydom.com, który udostępnił kamerę do przeprowadzeniu testów. Za co bardzo dziękuję 🙂

_____________________________________________________________________________________________________

Facebook

Poczytaj o IOT