Connect with us

RECENZJE

Smartwatch Huawei Watch Fit2 recenzja

Opublikowano

dnia

Zapraszam na recenzję zegarka motywującego do ćwiczeń. A dlaczego, o tym poniżej 🙂

 

Opakowanie

Zegarek otrzymałam w prostokątnym, białym opakowaniu z wizerunkiem zegarka oraz opisem modelu.

Zawartość zestawu

W opakowaniu oprócz zegarka znajduje się kabelek ładujący oraz dokumenty.

Wygląd

Zegarek posiada satynową kopertę w kolorze różowego złota. Na prawym boku ma przycisk funkcyjny a jasnoróżowy, silikonowy pasek sprawia, że zegarek jest delikatny i sportowy.

Wymiana paska

Do wymiany paska służy podłużny przycisk na tylnej części zegarka. Wystarczy kliknąć i pasek wyskakuje.

Konfiguracja

Aby uruchomić zegarek trzeba wcisnąć i przytrzymać boczny przycisk. Zegarek sam poprosi o wybranie języka i zapyta o sparowanie z telefonem. Aby rozpocząć konfigurowanie polecam najpierw zainstalować aplikację Huawei Zdrowie.

Personalizacja

Ponieważ ta wersja jest typowo kobieca, pierwsze co sprawdzam to dostępne tapety na wyświetlacz. Możemy wybrać tarcze dostępne w zegarku oraz skorzystać z galerii tarcz w aplikacji.

Aby śledzić pogodę i wiedzieć kiedy mogę wsiadać na rower, wybrałam tapetę pogodową 🙂

Testy

Wypróbowałam zegarek podczas krótkiego treningu na rowerze. Poniżej prezentuję jak wygląda tarcza podczas ćwiczenia. Z pewnością na plus zasługuje widoczna aktualna godzina – niektóre zegarki nie pokazują w ogóle aktualnej godziny podczas treningu.

Podczas jazdy mam podgląd do tętna, prędkości, dystansu i czasu trwania treningu. Fajnie! 🙂 Dodatkowo zegarek już na wstępie zaczął do mnie gadać, i ma taką funkcję, że co jakiś czas mówi mi moje dane, ale strasznie mnie to irytowało więc wyłączyłam opcję gadającego gościa 🙂

Jak wygląda aplikacja?

W aplikacji możemy sprawdzić mnóstwo danych. Screeny pokazują podsumowanie po treningu. Najlepszą funkcją jest Śledzenie dynamiczne, które na mapie 3D pokazuje moją trasę w przyspieszeniu pokazując momenty ważne np. gdzie miałam wysokie tętno. Mega!

Dodatkowo w aplikacji mamy możliwość sprawdzenia poziomu stresu – mamy podgląd na cały konkretny dzień, tydzień, miesiąc lub rok.

Bardzo ciekawą opcją jest „Zdrowe życie” – mogę ustawić sobie plan zdrowotny, np. wstawanie o konkretnej porze, dzienna liczba kroków oraz aktywność przez wybraną ilość czasu. To działa jak taki motywator do spełnienia swoich własnych małych celów.

Wykres przedstawiający sen, bardzo przejrzyście pokazuje jakość snu, jego fazy a nawet pobudki, które niezmiennie robi mój kot gdy jest głodny.

 

A teraz to, co mnie zachwyciło!

Zachęta do ćwiczeń i wskazówki jak je wykonać. Świetna sprawa! Na co dzień pracuję po kilka godzin przy komputerze, a zegarek wiedząc, że potrzebuję ruchu przygotował dla mnie 3 minutowe… powtarzam 3 minutowe (przecież to chwila moment) ćwiczenia. Tak krótka aktywność wiele daje a nie zaburza jakoś strasznie planu dnia. To było świetne!

Dodatkowo jeśli ktoś jest fitnesową bułą jak ja, że jakby mi ktoś kazał coś poćwiczyć to nawet bym nie wiedziała co robić ze sobą… to proszę. Wjeżdza Huawei Watch Fit 2, cały na różowo i podpowiada. Jakie ćwiczenie, jak ma wyglądać i ile razy je powtórzyć. NIE MA WYMÓWEK 😀

Podsumowanie funkcji

Jakie funkcje znajdziemy w zegarku:

 1. Ćwiczenia treningowe:
  1. Kursy biegowe i plany treningowe: 13 kursów systemowych np. podstawowy bieg na spalanie tłuszczu
  2. Bieg na dworze
  3. Bieg na bieżni
  4. Marsz na dworze
  5. Chód w pomieszczeniu
  6. Kolarstwo
  7. Rower Stacjonarny
  8. Pływanie w basenie
  9. Pływanie – wody otwarte
  10. Skakanka
  11. Orbitrek
  12. Ergometr
  13. Inne
 2. Pomiar tętna
 3. Pomiar natlenienia krwi (Sp02)
 4. Monitoring snu
 5. Monitoring cyklu
 6. Monitoring stresu
 7. Ćwiczenia oddechowe
 8. Rozmowy telefoniczne
 9. Odtwarzanie muzyki
 10. Kompas
 11. Powiadomienia z telefonu
 12. Pogoda
 13. Stoper
 14. Minutnik
 15. Latarka
 16. Szukanie telefonu

 

W pełni naładowany HUAWEI WATCH FIT 2 pozwala nawet na 10 dni pracy na baterii przy standardowym użytkowaniu oraz do 7 dni przy bardziej intensywnym wykorzystaniu. Pełne ładowanie baterii trwa ok. 65 minut

NFC – brak w wersji Active. Ta funkcja jest tylko w wersji Classic i Elegant. Sprawdź specyfikację.

Zobacz zegarek w akcji

Ponieważ miałam okazję porównać wersję Active do Classic – przygotowałam video, w którym pokazuję co i jak:

Zobacz mapę 3D w aplikacji:

https://www.tiktok.com/@internetrzeczy/video/7107868067924823301

Podsumowanie

Podsumowując działanie zegarka, działam zwrócić szczególną uwagę na jego presję na bycie aktywnym sportowo. To na prawdę inteligentny zegarek, który mówi: „weź poćwicz, bo przyrośniesz do fotela” albo dosadnie „rusz tyłek” 😉 Mnie zmotywował bardzo, bo skoro już się tak wysila i pokazuje ćwiczenia, bo trzeba być naprawdę leniwym aby z nich nie skorzystać 😀

 

Zalety Wady
 • Zegarek motywujący do aktywności! – praktyczne podpowiedzi ćwiczeń 
 • Wygodne, czytelne wykresy w aplikacji
 • GPS
 • Wodoszczelność 5 ATM
 • Automatyczne wykrywanie odpoczynku
 • Możliwość rozmów telefonicznych
 • brak podpisów ikonek w menu (jedyna rzecz do której mogę się przyczepić, ale prawda jest taka, że po kilku dniach można się przyzwyczaić i nie jest to żaden problem)

Aktualna cena zegarka tej wersji Active to 699 zł.

Wersja Classic kosztuje 799 zł a Elegant 999 zł.

*Ale obecnie, na stronie producenta można zgarnąć zegarek nawet 150 zł taniej: https://consumer.huawei.com/pl/wearables/watch-fit2/buy/

Facebook

Poczytaj o IOT