Connect with us

RECENZJE

Światełka choinkowe sterowane telefonem – recenzja światełek WOOX

Opublikowano

dnia

Śnieg za oknem nastraja już świątecznie, dlatego dziś wjeżdżają na salony… a tak na prawdę to na choinkę – światełka LED marki WOOX.

Zapraszam na prezentację działania i recenzję 🙂

 

Opakowanie i zawartość

Z opakowania na światełka możemy się już na dzień dobry sporo dowiedzieć. Między innymi to, że światełka mają kolor biały ciepły, mają 200 światełek LED, ochronę IP44, obsługują połączenie WiFi, mają 20m długości oraz tajemniczą funkcję „local music” oraz „voice control”. Opakowanie oczywiście utrzymane jest w Wooxowej kolorystyce zieleni.

W opakowaniu nie ma nic więcej oprócz ładnie spiętych światełek oraz instrukcji, bo tak na prawdę to nic więcej nie potrzeba 🙂

Światełka oraz kabelek mają bardzo praktyczne zapięcie na rzep z logo WOOX. Pomiędzy światełkami a wtyczką jest kontroler – pilot z przyciskiem oraz mikrofon – do funkcji głosowych (np. sterowania przez Alexę lub Google Home.)

Konfiguracja aplikacji WOOX

Na początek należy zainstalować aplikację WOOX home. Ja często korzystam z wtyczek lub świateł WOOX więc aplikację już mam. Instrukcja bardzo prosto opisuje konfigurację. Aby dodać światełka wystarczy je włączyć i kliknąć w aplikacji „add device” po chwili aplikacja odnajdzie światełka. Aplikacja poprosi o połączenie z siecią WIFI oraz podanie hasła.

UWAGA – światełka działają tylko z siecią 2,4 GHz.

Specyfikacja

Napięcie znamionowe: DC 24V
Skorelowana temperatura barwowa: 700K-6500K
Maksymalna moc strumienia świetlnego: 300 lm
Moc maksymalna: 6W
Ilość diod LED: 200 szt.
Rozstaw pomiędzy diodami: 10 cm
Długość listwy LED: 20 m
Długość przewodu zasilającego: 5 m
Komunikacja bezprzewodowa WiFi: IEEE 802.11b/g/n 2,4GHz
Klasa szczelności: IP44 (ochrona przeciw kurzowa oraz wodoszczelność)
Wilgotność podczas pracy: 0% RH -90% RH
Temperatura pracy: od – 15 °C do + 40 °C

Działanie

Sprawdźmy jak światełka świecą i co możemy zrobić w aplikacji. Choinka przygotowana – jedziemy! 🙂

Światełka już są połączone z aplikacją.

To co od razu mi się spodobało to bardzo długi kabel od pilota. Zwykle światełka z przełącznikiem mają go na takim krótkim kabelku, że trzeba tam nurkować pod choinkę, żeby je uruchomić lub zmienić sposób migania.

Aplikacja

W aplikacji możemy ustawić sposób świecenia, mamy do tego aż 8 wzorów migotania. Dodatkowo klikając na ikonę nutki możemy ustawić aby choinka migała w rytm muzyki, która leci w tle lub reagowała na głos – opcja ball game – przy każdym uderzeniu/głośności światełka migają mocniej.

 

Dzięki wygodzie z kabelkiem umieściłam pilot na kanapie, która jest obok choinki. Teraz jednym kliknięciem bez nurkowania pod choinkę mogę uruchomić światełka.

Zobacz możliwości świecenia w aplikacji:

 

Podsumowanie

Światełka na choince wyglądają pięknie. Mają białą, ciepłą barwę a możliwości uruchamiania z pilota lub aplikacji dodają magii i wygody. Za taką wygodę musimy zapłacić ok. 200 zł.

Zapraszam do zakupów bezpośrednio od dystrybutora lub na allegro 🙂

@internetrzeczy

Choinki ubrane?? #smartchoinka #smarthome #choinka

♬ Rockin’ Around The Christmas Tree – Brenda Lee

Kontynuuj czytanie

Facebook

Poczytaj o IOT