Connect with us

RECENZJE

Szukamy wzmacniacza WiFi cz.4 – Test wzmacniacza Tenda A9

Opublikowano

dnia

Ostatni z naszych „gniazdkowych” wzmacniaczy to model Tenda A9. Najtańszy z wszystkich testowanych modeli. Czy najtańszy oznacza najgorszy?

Opakowanie i wygląd

Wzmacniacz ma dość zgrabne „ubranko”. Jest to nieduży kartonik z wszystkimi ważnymi informacjami. W środku znajduje się samo urządzenie oraz dokumenty. Wygląd jet bardzo oryginalny i nowoczesny.

Konfiguracja i działanie

Rozpoczęcie korzystania ułatwia instrukcja w języku polskim a samo połączenie urządzenia z domowym routerem to zaledwie chwila.

Przeprowadziliśmy test prędkości po podłączeniu urządzenia oraz dla porównania test sieci domowej, która swój router ma piętro niżej. Jak już wspominaliśmy w pierwszym teście, szukamy odpowiedniego wzmacniacza na poddasze domu wielorodzinnego. Różnice są bardzo duże.

Podsumowanie

Podsumowując, wzmacniacz sygnału Tenda A9 poradził sobie z rozszerzeniem zasięgu na poddaszu. Patrząc na cenę (69 zł) jest to bardzo dobre, tanie rozwiązanie w przypadku potrzeby wzmocnienia sygnału WiFi. Jedyny mankament, jaki zauważyliśmy to zrywanie połączenia, z częstotliwością raz na tydzień. Ale za tę cenę wybaczamy 🙂

Facebook

Poczytaj o IOT