Connect with us

AGD/RTV

Technologia oszczędności energii – ARV6

Opublikowano

dnia

Wysoka wydajność i niski poziom hałasu – czy to możliwe? Tak! Wszystko zamknięte w urządzeniach ARV6 marki AUX.

 

Urządzenia VRF AUX, serii ARV6 wprowadzają innowacyjną technologię VER, zmiennej efektywności systemu. Dającą możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami pracy systemu  zgodnie z preferencjami użytkownika , jest dostępny tryb normalny (basic), ekonomiczny oraz tryb wysokiej wydajności.

 

Uzyskanie wysokiej wydajności oraz niskiego poziomu hałasu możliwe jest dzięki temu, że sprężarka pracuje z większą częstotliwością oraz skrócony został czas uruchamiania urządzenia. Pracując w takich warunkach, możliwe jest szybsze uzyskanie pożądanej temperatury pomieszczenia.

Rozbudowany system autodiagnostyki obejmuje pracę sprężarek,  wentylatorów, przetworników ciśnienia, presostatów, zaworów, zaworów rozprężnych i czujników temperatury. Parametry te są zapisywanie i możliwe do analizowania za pomocą oprogramowania diagnostycznego.

 

Dzięki tak rozbudowanemu systemowi kontroli pracy są możliwe automatyczne napełnianie i odpompowywanie czynnika w przypadku awarii.

System może pracować z przewymiarowaniem agregatu w stosunku do wydajności jednostek wewnętrznych w zakresie 50 – 200 % co poszerza możliwości projektowania i równocześnie pozwala na etapowe instalowanie i uruchamianie systemów.

Instalacja dodatkowego wymiennika dochłodzenia zabezpiecza system przed niepożądanymi szumami przepływającego czynnika na zaworach jednostki wewnętrznej oraz pozwala na pracę system w trybie chłodzenia w zakresie temperatur  -15 – 55 oC i ogrzewania w zakresie -25 – 24 oC.

 

Elektronika agregatu z radiatorem chłodzonym zimnym czynnikiem eliminuje ograniczenia wydajności systemu spowodowane przegrzewaniem inwerterów oraz podnosi ich trwałość.

System automatycznego odkurzania wymienników zmniejsza częstotliwość ich czyszczenia i zapewnia stabilne utrzymanie efektywności wymiany ciepła.

Wydajność pojedynczego modułu to 62 kW. Dzięki temu można zbudować  pojedynczy system o wydajności 248 kW, oraz zaoszczędzić przestrzeń zajmowaną przez agregaty.

 

Podzespoły uznanych producentów między innymi sprężarki Hitachi i silniki wentylatorów agregatów i jednostek wewnętrznych gwarantują trwałość systemów oraz długoletnie utrzymanie parametrów i bezawaryjną pracę, co pozwala na udzielanie wieloletniej gwarancji przez dostawców systemów.

Sprężarka Hitachi z wtryskiem pary do komory sprężania pozwala na skuteczną regulację stopnia sprężania, zabezpiecza przed niskim ciśnieniem ssania , zwiększa efektywność systemu, pozwalając na uzyskanie efektywnego ogrzewania podczas występowania bardzo niskich temperatur w zimie.

Wszystkie elementy systemu dobieramy za pomocą dedykowanego programu w języku polskim. Pozwala on na zaprojektowanie i zwymiarowanie instalacji chłodniczej i elektrycznej. Obliczenie potrzebnej ilości rur  i czynnika chłodniczego do ich napełnienia – to duży plus podczas projektowania i planowania.

 

***

 

Dystrybutor marki AUX:

Action Energy

Zakopiańska 159,

30-435 Kraków

http://www.cnaux.pl/

Facebook

Poczytaj o IOT