Connect with us

INNE

Tenda – nowy kontrakt w dystrybucji ACTION S.A.

Opublikowano

dnia

ACTION S.A., a dokładnie jej struktura odpowiedzialna za dystrybucję z wartością dodaną, czyli Action Business Center rozpoczęła współpracę z firmą Tenda – wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań sieciowych. Obie firmy łączy ponad 20-letnia historia na rynku, a przede wszystkim chęć dostarczenia klientom innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają codzienność.

Firma Tenda z jednej strony skupia się na rynku konsumenckim, z drugiej – będąc jednym z największych producentów sprzętu sieciowego na świecie – mocno współpracuje z rynkiem B2B w całej gamie produktów, gdzie oferuje wysokiej klasy rozwiązania. Przykładem może być oferta ponad 60 modeli przełączników, w tym przełączników PoE, na które firma udziela 5 lat gwarancji oraz najnowszy produkt router LTE4G – TENDA 4G680 (300Mbps), którego premiera będzie jeszcze z tym miesiącu.

– Marka Tenda ma już silną i ustabilizowaną pozycję na całym świecie. Dlatego dziś firma mocno inwestuje w rynek Europy Środkowej, w tym i w Polsce, gdzie ma nadzieję konkurować z najlepszymi w swojej kategorii – powiedział Sebastian Sierzpowski, Dyrektor Sprzedaży w Tenda Polska. – Mocną stroną naszych produktów jest ich jakość, cena, dostępność, a przede wszystkim innowacyjność. To parametry, które doceniają już klienci w Europie Zachodniej czy USA i mam nadzieję, że wkrótce będą je doceniać również w naszym kraju. Aby się tak stało, potrzebujemy takich doświadczonych i liczących się na rynku partnerów jak Action – podkreśla Sebastian Sierzpowski.

Aktualnie Tenda największy nacisk kładzie na systemy WiFi w technologii Mesh (linia Tenda Nova), które bardzo dynamicznie wchodzą na rynki na całym świecie i są określane jako przyszłość WiFi oraz przyszłość nowoczesnych domów (Smart Home). Tenda wprowadziła systemy WIFI dla użytkowników o zróżnicowanych potrzebach od małych mieszkań, poprzez apartamenty, aż po duże powierzchnie domów i biur. Co najważniejsze produkty te pod względem ceny stanowią poważną alternatywę dla tradycyjnych routerów.

– Jestem bardzo zadowolony z nawiązanej współpracy, gdyż produkty marki Tenda będą doskonałym dopełnieniem oferty rozwiązań sieciowych, którą mamy w Action Business Center. Filozofia marki, stawianie potrzeb klienta w centrum uwagi i szukanie odpowiedzi na jego potrzeby z zakresu inteligentnych rozwiązań to założenia, które są zbieżne z naszą polityką. W związku z tym, liczę na owocną współpracę – dodaje Piotr Głydziak, ekspert ds. VAD, Action Business Center w ACTION S.A.

Umowa dystrybucyjna dotyczy całego asortymentu marki Tenda, która jest w ofercie ACTION S.A. od czerwca br. Opiekunem produktu po stronie Action Business Center jest Dariusz Figarski.

***

Tenda to jeden z największych dostawców sprzętu sieciowego dla rynku konsumenckiego, SoHo i ISP na całym świecie, działa od 20 lat. Mocno inwestuje w Europie, a za cel stawia sobie dostarczanie łatwych w instalacji i niedrogich rozwiązań sieciowych, oferując innowacyjne i nowatorskie produkty, aby lepiej wdrażać inteligentne technologie, które ułatwiają życie. Siedziba firmy w Polsce pełni funkcję regionalnego biura oraz centralnego magazynu obsługującego kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Produkty Tenda obejmują systemy WiFi, domowe sieci, sieci biznesowe, przełączniki, szerokopasmowe CPE, bramy, linie energetyczne, mobilne łącza szerokopasmowe, kamery IP.

Więcej na: tendacn.com

ACTION Business Center to struktura działająca w ramach Grupy Kapitałowej ACTION S.A. – grupy kapitałowej notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Celem jej działalności jest realizacja dystrybucji z wartością dodaną. W swojej ofercie ACTION Business Center posiada kompleksowe usługi wdrożeniowe oraz doradcze z zakresu m.in. serwerów i sieci, monitoringu wizyjnego czy automatyki budynków. Realizuje również liczne szkolenia skierowane do resellerów, integratorów i innych specjalistów IT. Współpracuje z topowymi producentami z segmentu rozwiązań biznesowych.

Więcej na: business-center.action.pl/

Facebook

Poczytaj o IOT