Connect with us

SMART

Test inteligentnej wtyczki Edimax SP-2101W V2

Opublikowano

dnia

Inteligentny dom już dawno przestał należeć do kategorii science-fiction. Choć początkowo trzeba było uzbroić się w głębszy portfel, aby zautomatyzować swoje cztery kąty, to dziś możemy to zrobić za naprawdę niewielkie pieniądze. Jednym z urządzeń do tego przeznaczonych jest Smart Plug Edimax SP-2101W V2.

Z czym to się je?

Zawartość pudełka jest dość minimalistyczna – prócz samego urządzenia otrzymujemy również niewielką ulotkę z instrukcją obsługi, która jest zawarta także na płycie CD.

Konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna. Nawet laik poradzi sobie bez instrukcji, gdyż aplikacja prowadzi nas jak za rączkę 🙂 Wpierw musimy ją ściągnąć, podłączyć SP-2101W V2 do gniazdka, a następnie postępować według kolejnych kroków podawanych przez apkę. Polegają one na rejestracji, sparowaniu smart pluga i… to wszystko. Teraz wtyczka jest gotowa do pracy.

Nim przejdziemy do oceny, warto wiedzieć, co SP-2101W V2 ma do zaoferowania prócz oczywiście włączania/wyłączania urządzeń elektrycznych w domu. Wtyczka bowiem zapewnia szereg przydatnych funkcji, wśród których najbardziej przykuwa uwagę monitorowanie i zarządzanie poborem energii, a wszystko to za pomocą dedykowanej aplikacji EdiSmart. Aplikacja pozwala na tworzenie dziennych, tygodniowych i miesięcznych statystyk zużycia prądu. Jeśli uznamy, że któreś z podłączonych urządzeń jest zdecydowanie zbyt „prądożerne”, możemy ustawić, aby wtyczka wyłączyła dopływ prądu do niego po wykorzystaniu określonej ilości energii. Dodatkową opcją jest tworzenie harmonogramów, w ramach których określamy ramy czasowe, kiedy urządzenie ma być włączone bądź wyłączone.

Edimax SP-2101W V2 oferuje również wygodne sterowanie głosem dzięki obsłudze systemu Amazon Alexa.

Podsumowanie

Smart plug to z całą pewnością spore ułatwienie w codziennym życiu. Ile razy marzyło nam się, aby po powrocie do domu ze szkoły, zajęć na uczelni lub pracy czekał na nas ciepły obiad? Teraz wystarczy rano umieścić go np. w mikrofalówce, a SP-2101W V2 zadba o to, aby ta włączyła się odpowiednio wcześniej i podgrzała posiłek w sam raz na nasz powrót. Prócz wygody użytkowania, jest ona również pomocna w oszczędzaniu. Gdy dołożymy do tego banalną konfigurację, otrzymujemy urządzenie, które z całą pewnością zasługuje na uwagę. Polecamy!

Facebook

Poczytaj o IOT