Connect with us

INNE

Test karty sieciowej Linksys WUSB6100M

Opublikowano

dnia

 

Teraz, gdy standard 802.11ac jest najbardziej popularny, wszystkie rodzaje adapterów umożliwiają klientom ulepszenie swoich urządzeń do najnowszej technologii. Jednym z rozwiązań firmy Linksys jest WUSB6100M, dwupasmowy adapter, który mimo swojej mikromatrycy ma kopa.

 

 

 

 

 

 

WUSB6100M oferuje 150 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 433 Mb/s w paśmie 5 GHz. Dodatkowe technologie, takie jak MU-MIMO i Beamforming, wprowadzają to urządzenie w przyszłość technologii bezprzewodowej, będąc jednocześnie jednym z najbardziej przenośnych rozwiązań ze swoim mikro rozmiarem. Posiada zgodność z komputerami i laptopami z systemem Windows. Na ten moment brak wzmianki o tym, czy w przyszłości obsługiwany będzie także OS X.

Dziś głównie przetestuję funkcjonalność MU-MIMO. Opakowanie jest gotowe do sprzedaży detalicznej z wizerunkiem adaptera z przodu i dużą ilością materiałów marketingowych informujących konsumenta.

Aby przetestować adapter, zrobiłem to w trzech częściach. Po jednej na każde pasmo, które posiada urządzenie. Testowanie w paśmie 2,4 GHz wykazało wydajność rzędu 100-125 Mb/s, a pasmo 5 GHz 40Mhz – blisko 150Mb/s. Przechodząc do pasma 80 Mhz, udało mi się “wyciągnąć” z tego adaptera maksimum 230 Mb/s.

W większości przypadków adaptery bezprzewodowe są tak powszechne, że niekoniecznie myślimy o tym, że takie urządzenia mogą mieć wpływ na nasze wrażenia obliczeniowe. Z MU-MIMO jako jedną z najlepszych technologii bezprzewodowych, którą producenci dołączają do swoich urządzeń, najważniejsze jest posiadać ją po stronie klienta, aby móc z niej czerpać jak najwięcej korzyści. Dzięki WUSB6100M, Linksys z powodzeniem wdrożył w tym celu odpowiednie rozwiązanie i zrobił to w niewiarygodnej cenie. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie i naprawdę nie miałem z tym urządzeniem żadnych problemów.

Wydajność była dobra na wszystkich pasmach: na 2,4 GHz prędkość była na poziomie 125Mb/s, podczas gdy na 5GHz 802.11n było to 150Mb/s, a 80 MHz 802.11ac osiągnęło 200 Mb/s. W związku z tym Linksys WUSB6100M jest zdecydowanie moją rekomendacją, jeśli chodzi o niewielkich rozmiarów adaptery USB.

Facebook

Poczytaj o IOT