Connect with us

RECENZJE

Szukamy wzmacniacza WiFi cz.1 – Test RE6300 od Linksysa

Opublikowano

dnia

W ostatnim czasie szukamy idealnego rozwiązania do dużego domu wielorodzinnego, gdzie zostało zaadaptowane poddasze i sygnał WiFi ma duże trudności aby tam dotrzeć.

Na pierwszy ogień poszedł wzmacniacz od firmy Linksys – model RE6300, który służył do rozszerzenia zasięgu na poddaszu domu.

Sytuacja wygląda następująco. Router „główny” z Neostradą znajduje się na 1 piętrze domu, gdzie głównie internet był użytkowany. Po remoncie sygnał na poddaszu jest kiepski, jedynie w środkowej części piętra gdzie tuż pod podłogą w linii prostej znajduje się ten oto główny router. Jest to router Sagem, dostarczany wraz z Neostradą.

Wygląd i opakowanie

Wzmacniacz RE6300 posiada niewielkie pudełko. Można powiedzieć, że dość zgrabne.

W pudełku znajduje się samo urządzenie oraz szybki poradnik konfiguracji w kilku językach (również w języku polskim). Samo urządzenie jest zgrabne, białe. Posiada dwie antenki oraz lampkę informującą o statusie urządzenia. W bocznej części urządzenia znajduje się przycisk ON/OFF, przycisk WPS oraz reset. W dolnej części znajduje się wejście Ethernet.

Konfiguracja

Konfiguracja urządzenia jest banalnie prosta, i na podstawie kroków opisanych w przewodniku jesteśmy w stanie w kilka minut uruchomić urządzenie. Powstała nam nowa sieć, którą możemy nazwać jak chcemy oraz przypisać do niej własne ustawienia czy hasło (lub jego brak).

Testy

Sprawdziliśmy działanie naszej sieci WiFi po podłączeniu wzmacniacza. Poniżej prezentujemy testy z użyciem sieci obecnej oraz nowej przy użyciu telefonu: Test o 17:40 – z zastosowaniem obecnego słabego łącza, w najdalszym punkcie na poddaszu. Test o godz. 18:55 z użyciem wzmacniacza. Różnica w prędkości pobierania jest spora.

Poniżej testy na komputerze w różnych przypadkach:

1)Test obecnej w domu sieci bez żadnych obciążeń:

2) Test WiFi przez wzmacniacz Linksys – bez żadnych obciążeń.

3) Test obecnej w domu sieci, podczas odtwarzania filmu na innym urządzeniu obok.

4) Test sieci na wzmacniaczu Linksysa, podczas odtwarzania filmu na innym urządzeniu obok.

Jeszcze zrobiliśmy test korzystając z innej strony: Sieć obecna w domu:

Test sieci WiFi wzmacnianą przez Linksysa RE6300.

Podsumowanie

Podsumowując działanie wzmacniacza – Sprawdził się bardzo dobrze. Spełnił swoje zadanie i rozszerzył zasięg WiFi na całym poddaszu, gdzie wcześniej był problem z odległymi miejscami. Koszt urządzenia to ok 300 zł (udało nam się znaleźć ofertę za 254 zł.) Nie jest to mała kwota, jednak jak na swoje działanie urządzenie spisało się świetnie. Zostańcie z nami, już wkrótce przetestujemy kolejny wzmacniacz od Linksysa a także inne i wybierzemy to najlepsze 😉

Facebook

Poczytaj o IOT