Connect with us

RECENZJE

Szukamy wzmacniacza WiFi cz.2 – Test RE7000 od Linksysa

Opublikowano

dnia

Przetestowaliśmy już jedno urządzenie od Linksysa do wzmocnienia naszego WiFi, czas na kolejne. Tym razem przyglądniemy się nowszej serii RE7000, która różni się nie tylko wielkością pudełka ale i samym urządzeniem. 

Opakowanie i zawartość

Pudełko jest dość sporych rozmiarów jak na tak małe urządzenie. Przynajmniej dwa razy większe od poprzednika RE6300. W pudełku standardowo znajdziemy urządzenie oraz przewodnik konfiguracyjny.

Wzmacniacz jest jedną bryłą, bez wystających anten, jedynie posiada „montowalną” wtyczkę, z pewnością aby ułatwić zapakowanie. Na spodzie urządzenia jest wejście Ethernet (gdyby miało służyć jako punk dostępowy). Na boku znajdują się przyciski ON/OFF, WPS oraz reset. Na froncie urządzenie posiada diodę informującą o statusie.

Urządzenie jest minimalnie większe od poprzednika, jednak nie posiada wystających anten. Konfiguracja jest analogiczna jak w przypadku wzmacniacza RE6300. Wszystko zajęło kilka minut.

Testy

Dla przypomnienia: Szukamy wzmocnienia zasięgu WiFi na poddaszu domu. Główne źródło znajduje się na I piętrze domu i sygnał na kolejnym piętrze, jest już bardzo słaby. W niektórych miejscach wręcz nie ma go wcale.

1)Poniżej prezentujemy wynik testu w najdalszej części poddasza na „starym sygnale”:

2)Poniżej wyniki po wzmocnieniu Linksysem RE7000:

Wyniki nie są drastycznie lepsze, jednak co innego prezentuje się w przypadku telefonu.

3) Pierwszy test z 27 maja, w ogóle nie wykrył sieci słabej – wynik jest jedynie z WiFi wzmacnianego Linksysem. Powtórzyliśmy testy 6 czerwca. Zasięg słabego WiFi nadal nie odnalazł się – telefon przełączył się na sieć komórkową i z niej zebrał wyniki.

Następnie test z godz. 8:51 pokazuje wyniki sieci wzmacnianej Linksysem. Wniosek mamy taki, że wzmacniacz jakby zakłócał słaby zasięg i nie dopuszczał go na poddasze.

Facebook

Poczytaj o IOT