Connect with us

RECENZJE

Test zbiorczy wzmacniaczy WiFi – Porównanie 4 modeli

Opublikowano

dnia

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy proces szukania odpowiedniego wzmacniacza sygnału WiFi na poddasze. Przetestowaliśmy kilka modeli i chcielibyśmy Wam przedstawić wyniki. Przypomnimy tylko sytuację mieszkalną. Jest to dom wielorodzinny z niedawno wykończonym poddaszem. Na pierwszym piętrze znajduje się router z Neostradą, która nie sięga już na poddasze tak dobrze bądź zasięgu nie ma wcale. Zależy nam najbardziej na wzmocnieniu sygnału na poddaszu, gdyż na parterze mieszka babcia, która WiFi zupełnie nie potrzebuje 😉

Na początek werdykt oraz zestawienie testowanych modeli od lewej: Linksys RE6300, Linksys RE7000, Tenda A9 oraz Edimax EW-7438AC. Na poniższej grafice prezentujemy wyniki aktualnego sygnału pobieranego z routera na pierwszym piętrze. Są to wyniki mierzone na słabym sygnale na poddaszu.

Poniżej prezentujemy uzasadnienie naszego wyboru oraz odnośniki do poszczególnych testów.

 

  • Linksys RE 6300

Test tego Linksysa przeprowadziliśmy jako pierwszy. Efekty możecie zobaczyć tutaj. Postanowiliśmy go nagrodzić oceną „Najlepsza wydajność” z uwagi na wysokie osiągi i zupełny brak zrywania połączenia.

 

  • Linksys RE 7000

Drugim testowanym modelem był młodszy brat Linksysa – model RE7000. Wyniki testu możecie zobaczyć tutaj. Jednocześnie testowany model jest najdroższą opcją z pozostałych.

  • Tenda A9

Najtańszy model z testowanych wcale nie okazał się najgorszym. W zupełności poradził sobie z rozszerzeniem zasięgu na 100 metrowym poddaszu. Jedynym mankamentem było zerwanie połączenia (ok raz na tydzień) jednak za tą cenę jest to wybaczalne – nie do końca zerwanie co przełączenie się na słabszą sieć domową. Ogólny wynik jest zadowalający.

  • Edimax EW-7438AC

Wzmacniacz WiFi od Edimax sprawdza się w swojej roli. Z pewnością na plus zasługuje zgrabność urządzenia oraz aplikacja pozwalająca na sporo ustawień. Najważniejszy jest fakt, że polepszył nam sygnał na poddaszu a o to właśnie chodziło najbardziej. Jak oceniamy wzmacniacz Edimax? Nie powiedzieliśmy Wam jeszcze o również ważnej kwestii czyli cenie – aktualnie koszt rozpoczyna się od 100 zł. Uważamy, że cena jest bardzo w porządku i jest kuszącą propozycją dla osób szukających dobrego urządzenia w dobrej cenie   Według nas oprócz dobrej ceny, zasługuje na nagrodę „najlepszy design” ponieważ ma wszystkie widoczne ikonki na przednim panelu oraz jest nie dużych rozmiarów. Przez co dobrze wygląda w gniazdku.

 

Dajcie znać jak Wam się test podoba i prosimy o przesyłanie propozycji kolejnych testów zbiorczych.

Facebook

Poczytaj o IOT