Connect with us

RECENZJE

Uchwyty z ładowaniem QI Techly – porównanie

Opublikowano

dnia

Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam dwa modele uchwytów samochodowych z ładowaniem indukcyjnym:

Model I-SMART-WRL3 i model I-SMART-WRL41.

 

Techly jest marką produktów IT i elektroniki użytkowej opracowywanych przez włoską firmę IC Intracom obecną na rynku od 30 lat.

Ładowanie bezprzewodowe QI jest na razie dostępne w droższych telefonach – choć można taką funkcję znaleźć nawet w modelach za 900 zł. Ze względu na jego niesamowitą użyteczność przewidujemy jednak że będzie się ta technologia rozwijała bardzo szybko.

 

Jaka jest przewaga ładowania QI nad kablowym?

 1. nie trzeba o nim pamiętać – wystarczy nawyk odkładania telefonu na podstawkę – w domu, biurze i w samochodzie;
 2. nie zużywa się gniazdo od codziennych podpięć kabla ładującego;
 3. telefony wodoodporne mają gniazdo ładowania zaślepione i po kilkudziesięciu jego otwarciach jego szczelność może ulec pogorszeniu.

Dlaczego uchwyty samochodowe z bezprzewodowym ładowaniem są warte uwagi?

 1. W samochodzie telefon gdzieś trzeba położyć – większość z nas umieszcza go w uchwycie – bo korzysta z nawigacji lub innych funkcji. Dzięki inteligentnemu uchwytowi Techly z ładowaniem QI odłożenie telefonu z funkcją ładowania bezprzewodowego do niego oznacza automatycznie rozpoczęcie ładowania.
  Przy okazji i „w międzyczasie” dorzucamy do telefonu cenne „wato godzinki”. Zawsze – nie zapominamy o tym. Kładziemy do uchwytu – a telefon się ładuje.
 2. Używanie „tradycyjnego” uchwytu w samochodzie łączy się z następującymi problemami:
  1. albo telefon jest umieszczony między łapkami dość luźno, albo jego umieszczenie jest operacją wymagającą dwu rąk – wymaga rozsunięcia „łapek” uchwytu jedną ręką i umieszczenia do drugą.
  2. W smart uchwycie Techly dzieje się to automatycznie. Zbliżamy telefon – łapki rozsuwają się, potem zamykają i mocowanie telefonu jest pewne i stabilne. Gdy chcemy zabrać telefon wystarczy dotknąć opowiedniego czujnika i „łapki” rozsuwają się uwalniając telefon.

Na zdjęciu: Uchwyt Techly I-SMART-WRL3

Jak to działa?

Uchwyty Techly wymagają podłączenia od odpowiedniego zasilacza który wystarcza do zasilenia otwierania się uchwytu jak i do ładowania telefonu. Może to być standardowy zasilacz 5V USB min2A!, lub zasilacz 9V zgodny z technologią QuickCharge  – o ile nasz telefon też ją wspiera.

Co w przypadku gdy mój telefon nie posiada ładowania QI?

Uchwyt Techly jest wyposażony w inteligentne zabezpieczenia, dzięki temu można go używać również do telefonów bez opcji QI. Wtedy uchwyt wyłącza proces ładowania, ale nadal możemy łatwo i pewnie umieścić w nim nasz telefon korzystając z automatycznie otwieranych i zamykanych „łapek”. Posiada ponadto zabezpieczenie przeciw-przeciążeniowe i termiczne.

 

Uchwyty możemy zamocować na 3 sposoby:

 • do szyby lub konsoli centralnej (kokpitu) za pomocą super adhezyjnej przyssawki,
 • lub do kratki nawiewu dzięki załączonemu dodatkowemu klipowi.

*Uwaga – jeżeli guma przyssawki się ubrudzi – wystarczy ją umyć pod bieżącą wodą.
Mocowanie za jej pomocą do szyby jest wyjątkowo mocne – jeżeli potrzebujemy ją zdjąć po zwolnieniu ramienia podciśnienia
należy oderwać ssawkę ciągnąć za gumowe wypustki lub podważając czymś plastikowym. Odrywanie poprzez ciągniecie z dużą siłą za sam uchwyt może go uszkodzić.

 

Porównując dwa modele Techly, które są bardzo podobne technicznie i wyposażeniem – różnią się bardzo wyglądem.

Uchwyty są ładnie wykonane a droższy –  I-SMART-WRL41 ma eleganckie niebieskie podświetlenie szklano-lśniącego blatu.

Istotną różnicą w prezentowanych modelach jest także umiejscowienie przycisku otwierania „łapek” – tańszy model ma go w dolnej, lewej części uchwytu, natomiast droższy model posiada go u góry.

 

 

Ceny uchwytów i wszelkie informacje znajdziecie na stronie dystrybutora.

Facebook

Poczytaj o IOT