Connect with us

SMART

Zadbaj o komfort swoich futrzanych przyjaciół w Sylwestra

Opublikowano

dnia

Koniec roku, a w szczególności Sylwester, to czas celebracji i licznych wyjść ze znajomymi i bliskimi. Szampańska dla nas zabawa nie oznacza jednak tego samego dla naszych futrzanych pupili. Pokazy tzw. silentów coraz częściej zastępują tradycyjne fajerwerki, a zagadnienie stresu, który ta noc wywołuje u psów i kotów, przestało być domeną wąskiej grupy obrońców zwierząt. Mimo, że zmiany są coraz widoczniejsze, ostatni dzień w roku wciąż dostarcza wielu nieprzyjemnych bodźców naszym czworonogom. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich dobre samopoczucie i spokojne miejsce do przebywania, które możemy monitorować w każdej chwili dzięki rozwiązaniom smart home od EZVIZ.

 

Sylwester często wywołuje u zwierzaków ogromny stres z powodu nadmiernego hałasu, głośnej muzyki czy huku fajerwerków. Wyostrzone zmysły domowych pupili sprawiają, że reagują one na głośne dźwięki i mocno migające światła, znacznie intensywniej niż ludzie. Szampański nastrój ostatniej nocy w roku i towarzyszące jej głośne imprezy, okrzyki czy strzelające petardy to szczególnie niekomfortowy dla nich moment. Poszczególne miasta oraz media coraz częściej apelują o rezygnację ze strzelania petardami właśnie ze względu na domowe i dzikie zwierzęta. Doskonałym przykładem jest miasto Wrocław, które już w listopadzie zaapelowało do zarządców targowisk o nieudostępnianie terenu na sprzedaż fajerwerków i w ramach publicznych celebracji nie „strzela” od 2015 roku.

 

Po pierwsze: komfort pupila

31 stycznia to noc pełna wyzwań zarówno dla zwierzaków, jak i ich właścicieli, którzy planują wieczorne wyjścia. Żeby zapewnić naszym pupilom bezpieczeństwo i spokój, możemy sięgnąć po porady ekspertów na temat tego, jak pomóc futrzakom spokojnie przetrwać tę noc:

 

  1. Bezpieczne schronienie: zapewnij zaciszne miejsce w domu, gdzie zwierzak może się ukryć i odpocząć. Może to być np. specjalnie przygotowany kojec lub klatka, ale także miejsce odizolowane od bodźców zewnętrznych, np. łazienka czy spiżarnia. Ważne, aby zwierzęta miały dostęp do wody i jedzenia oraz mogły swobodnie oddychać;
  2. Ochrona przed błyskami: w noc sylwestrową postaraj się zasłonić okna, aby błyski fajerwerków nie były widoczne dla zwierzaka, który może odebrać te bodźce jako potencjalne zagrożenie;
  3. Cisza i spokój: nie zapomnij o uszczelnieniu okien oraz ograniczeniu hałasu dochodzącego z ulicy, dobrym rozwiązaniem może okazać się puszczenie w domu muzyki, która zagłuszy dźwięki z zewnątrz i pomoże uspokoić zwierzaka;
  4. Wsparcie na miejscu: nie warto ignorować swojego zwierzaka, kiedy odczuwa strach. Postaraj się go wesprzeć, o ile to jest możliwe, oraz otoczyć bezpieczeństwem i troską. Stwórz spokojną i przyjazną atmosferę, bądź przy podopiecznym i odwróć jego uwagę, ale nie rób niczego na siłę;
  5. Monitoruj sytuację podczas wieczornego wyjścia: jeżeli mimo wszystko nie możesz zostać w domu ze swoim zwierzakiem i planujesz sylwestrowe wyjście do znajomych lub na miasto, warto pomyśleć o zakupie specjalnych kamer monitoringowych, aby w każdej chwili móc sprawdzić stan i zachowanie swojego zwierzaka i uspokoić go swoim głosem dzięki funkcjonalności rozmowy w otoczeniu kamery.

 

Smart kontrola nastroju Twojego czworonoga

Dzięki nowoczesnym technologiom każdy właściciel może zawsze mieć na oku swojego ulubieńca w dowolnym momencie dnia. Monitoring wewnętrzny staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród wielbicieli czworonogów, a nowoczesne kamery bezpieczeństwa zintegrowane z aplikacjami w telefonie umożliwiają nam śledzenie ruchów zwierzęcia w czasie rzeczywistym, a nawet zdalne kontaktowanie się z nim!

Z myślą o naszych futrzanych podopiecznych EZVIZ, lider na rynku produktów smart home, stworzył inteligentną kamerę EZVIZ C6 2K+ z funkcją detekcji ruchów, która pozwala na sprawdzenie zachowań pupila podczas naszej nieobecności w dowolnej chwili. Co więcej kamera pozwala na bezpośrednią komunikację głosową: możesz odezwać się do swojego zwierzaka, aby go uspokoić, nawet będąc poza domem. Ta wyjątkowa funkcja idealnie sprawdzi się podczas nocy sylwestrowej, kiedy obecność właściciela jest dla zwierzaka na wagę złota. Głos ukochanego człowieka może przynieść sporą ulgę, gdy zwierzak przestraszy się odgłosu fajerwerków czy błysków za oknem. Ta niewielka oraz idealnie dopasowana do wnętrz domu kamera błyskawicznie identyfikuje ludzi i zwierzęta domowe oraz wykrywa nietypowe dźwięki dzięki wbudowanemu AI. Jej imponująca jakość obrazu i dźwięku zapewnia najwyższe osiągi. EZVIZ C6 jest zdolna do obracania się i pochylania, co w efekcie pozwala na zobaczenie otoczenia w 360°.

 

Aby mieć pewność, że zwierzak jest w dobrym nastroju i czuje się bezpiecznie, warto włączyć funkcję wysyłania powiadomień na telefon. Po jej uruchomieniu za każdym razem, gdy twój pupil zostanie wykryty przez kamerę lub gdy urządzenie wykryje niepokojącą sytuację, otrzymasz wiadomość w aplikacji. Ponadto dzięki połączeniu urządzenia z aplikacją mobilną EZVIZ uzyskasz podgląd wideo w czasie rzeczywistym, historię nagrań i możliwość udostępnienia ich rodzinie czy znajomym. Dodatkowo narzędzie cechuje obsługa karty pamięci microSD do 256 GB oraz możliwość zapisywania danych w uniwersalnej chmurze EZVIZ CloudPlay.

Komfort pupila i właścicieli przez cały rok

Sylwester to szczególna noc w roku. Aby móc w pełni cieszyć się czasem spędzonym z przyjaciółmi czy rodziną najpierw warto zadbać o naszych pupili i ich dobre samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Traktujemy naszych zwierzaków jak pełnoprawnych członków rodziny – troszczymy się o nie i staramy się sprawić, aby one zawsze czuły się jak najlepiej. Posiadanie zwierząt to ogromna odpowiedzialność. Odpowiadamy za ich zachowanie i bezpieczeństwo. EZVIZ C6 2K+ pomoże Ci zawsze nie tylko mieć na oku swojego zwierzaka, ale też porozmawiać z nim, żebyś się nie martwił o jego stan, gdy czeka na Twój powrót do domu.

Facebook

Poczytaj o IOT